Pondelok 17.06.2019
Dnes má meniny 
Adolf
°C
17.12.2018 03:25

Šamorín získal financie na výsadbu stromov


Ilustračná snímka, zdroj (msú)


Mesto Šamorín získalo na základe žiadosti o poskytnutie podpory od Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) finančné prostriedky v sume vyše 16-mil. eur na projekt "Podpora biodiverzity prvkami zelenej infraštruktúry v obciach Slovenska – Zelené obce Slovenska".


Financie budú použité na výsadbu nových stromov. Projekt bude realizovaný v jarných mesiacoch roka 2019.       

Ako uvádza samospráva mesta na svojej webovej stránke, finančná podpora bola poskytnutá v zmysle realizačného projektu výsadby mesta Šamorín. "Projekt je zameraný na zachovanie a obnovu biodiverzity a ekosystémov mimo chránených území. Hlavným predmetom podpory je výsadba 87 kusov drevín," špecifikovalo mesto.       

Z tohto počtu má byť 40 kusov stromov vysadených na území mestského cintorína a 47 kusov na území parku Pomlé. Pôjde o sadenice hrabu obyčajného, lipy malolistej, duba letného, čerešne vtáčej a brestu hrabolistého. SAŽP zabezpečí odborníkov na výsadbu.     

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.04.2016
Dotácie kraja podporia aktivity ekonomického rozvoja vidieckych oblastí
Mestá a obce v bratislavskom regióne i mestské časti Bratislavy budú môcť Bratislavský samosprávny kraj (BSK) požiadať o dotácie, ktoré majú podporiť ekonomický potenciál vidieckych oblastí kraja.
viac
29.11.2016
Na ostrove Sihoť pokračuje výsadba 600 nových stromov topoľa čierneho
Na bratislavskom ostrove Sihoť, území významného, strategického a najstaršieho vodárenského a vodohospodárskeho zdroja, sa dnes začalo s ďalšou etapou výsadby nových stromov.
viac
03.02.2017
Piešťanská radnica vyčlenenila na dotácie viac ako 50 000 eur
Do 2. marca môžu obyvatelia Piešťan podávať žiadosti o poskytnutie dotácií na aktivity v oblasti športu, záujmovej umeleckej činnosti, ekológie a podpory miestneho rozvoja. Mestskí poslanci na činnosti v týchto oblastiach vyčlenili na rok 2017 viac ako 50 000 eur.
viac
07.03.2018
V Hlbokom zasadia lipovú rodovú alej
V obci Hlboké v okrese Senica vznikne lipová rodová alej. Občianske združenie (OZ) Prakoreň v spolupráci s obcou pripravuje v mesiaci apríl výsadbu líp. TASR informoval zástupca OZ Prakoreň Kubo Válka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.19 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.66 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.16 %