Piatok 18.01.2019
Dnes má meniny 
Bohdana
5°C Bratislava
11.01.2019 09:05

Spomienka na zimné prázdniny na Horehroní


Ski Tále - ilustračná snímka - plagát


Študenti po prázdninách už zasadli do školských lavíc, rodičia opäť nastúpili do práce. Novoročné ohňostroje už odzneli a my si na Horehroní pripomíname, čo všetko sme počas zimných prázdnin zažili.


Narodeninová oslava najmladšej a najstaršej lanovky odštartovala zimné prázdniny vo veľkom štýle. V stredisku Jasná Nízke Tatry juh z Krupovej na Kosodrevinu sme oslavovali s bubnovou show priamo na svahu. Hustý sneh neodradil ani psie záprahy, ktoré celý deň vozili malých lyžiarov. Krv v žilách rozprúdila party v Aprés Ski bare. Krásne horehronské dievčatá na módnej prehliadke v tradičných krojoch, dobrá muzika, legendárne Muránske buchty, ľadové medvede na svahu, zábava s maskotmi, súťaže pre malých aj veľkých či jazda na vianočných poníkoch, toto všetko ste mohli zažiť na Krojovke na svahu, 26. decembra v Ski centre Mýto.

Chladivé počasie neodradilo ani lokálnych remeselníkov a v amfiteátri na Bystrej ste 28. decembra mohli zažiť prvé Horehronské remeselné trhy. Chutný teplý punč a tradičné jedlá z farmy Hiadlovských zahriali nejedného návštevníka. Hudobno-tanečný program v podaní FS Kýčera, DSF Malá Kýčera, Ľudová hudba Nátura, vystúpenie Martina Vetráka a ďalších spríjemnili atmosféru remeselných trhov. Bodkou za celým podujatím bol veľkolepý ohňostroj.

V sobotu 29. decembra lyžiarov na svahoch v Ski Resorte Tále zabavila ľudová hudba, animátori, súťaže a mini disco. Brušká lyžiarom a turistom naplnili sladké palacinky a grilované špeciality. Najväčším prekvapením dňa bolo vystúpenie Ondreja Kandráča. „Sme veľmi radi, že sme turistom počas zimných prázdnin mohli pripraviť 4 rôzne podujatia. Dúfame, že boli všetci spokojní a na Horehronie sa budú vracať s úsmevom nielen počas zimných prázdnin“ uviedla Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR Región Horehronie.

Video zostrih všetkých podujatí zo zimných prázdnin nájdete na: https://www.youtube.com/watch?v=AFJ5zB1s3OM

Autor: (oocr-Region Horehronie)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.04.2016
Bez vybudovania cestných komunikácií je rozvoj regiónu nemysliteľný
V Michalovej sa 16. marca konal snem Regionálneho združenia miest a obcí Horehronia a Stredného Rudohoria. Na sneme sa zúčastnili primátor mesta Brezno a 24 starostov a starostiek okresu Brezno.
viac
29.06.2017
Odštartovalo Žilinské kultúrne leto 2017
Aj v tomto roku bude mať Žilinské kultúrne leto bohatý program, ktorý pre návštevníkov všetkých vekových kategórií pripravilo mesto Žilina. Zaujímavé hudobné, tanečné a historické podujatia budú prebiehať najmä na Mariánskom námestí, na Námestí Andreja Hlinku a v Sade SNP.
viac
27.06.2018
Začiatok prázdnin v znamení zábavy!
Urban Art Festival vol. 2,Beer & Burger Fest, Street Art Festival, Veľký letný karneval, Festival zabudnutých remesiel,Piknik vo vinohradoch, Závodské Bezchleba Hody, Po stopách horských ľudí, Bratislavský dobový piknik, Tvrďák Bratislava, Wakelake Golden Trophy, Deň športu a zábavy...
viac
26.11.2018
Vianočná izba priblíži tradície a zvyky našich predkov na Horehroní
Poukázať na to, ako najkrajšie kresťanské sviatky v roku oslavovali naši predkovia, je cieľom novinky, ktorú mesto predstaví počas tohtoročných Banskobystrických Vianoc. V priestoroch radnice zriadi Vianočnú izbu, do ktorej budú môcť záujemcovia nahliadnuť od 18. decembra až do 5. januára 2019.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.69 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.79 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.53 %