Pondelok 17.06.2019
Dnes má meniny 
Adolf
°C
11.01.2019 09:05

Spomienka na zimné prázdniny na Horehroní


Ski Tále - ilustračná snímka - plagát


Študenti po prázdninách už zasadli do školských lavíc, rodičia opäť nastúpili do práce. Novoročné ohňostroje už odzneli a my si na Horehroní pripomíname, čo všetko sme počas zimných prázdnin zažili.


Narodeninová oslava najmladšej a najstaršej lanovky odštartovala zimné prázdniny vo veľkom štýle. V stredisku Jasná Nízke Tatry juh z Krupovej na Kosodrevinu sme oslavovali s bubnovou show priamo na svahu. Hustý sneh neodradil ani psie záprahy, ktoré celý deň vozili malých lyžiarov. Krv v žilách rozprúdila party v Aprés Ski bare. Krásne horehronské dievčatá na módnej prehliadke v tradičných krojoch, dobrá muzika, legendárne Muránske buchty, ľadové medvede na svahu, zábava s maskotmi, súťaže pre malých aj veľkých či jazda na vianočných poníkoch, toto všetko ste mohli zažiť na Krojovke na svahu, 26. decembra v Ski centre Mýto.

Chladivé počasie neodradilo ani lokálnych remeselníkov a v amfiteátri na Bystrej ste 28. decembra mohli zažiť prvé Horehronské remeselné trhy. Chutný teplý punč a tradičné jedlá z farmy Hiadlovských zahriali nejedného návštevníka. Hudobno-tanečný program v podaní FS Kýčera, DSF Malá Kýčera, Ľudová hudba Nátura, vystúpenie Martina Vetráka a ďalších spríjemnili atmosféru remeselných trhov. Bodkou za celým podujatím bol veľkolepý ohňostroj.

V sobotu 29. decembra lyžiarov na svahoch v Ski Resorte Tále zabavila ľudová hudba, animátori, súťaže a mini disco. Brušká lyžiarom a turistom naplnili sladké palacinky a grilované špeciality. Najväčším prekvapením dňa bolo vystúpenie Ondreja Kandráča. „Sme veľmi radi, že sme turistom počas zimných prázdnin mohli pripraviť 4 rôzne podujatia. Dúfame, že boli všetci spokojní a na Horehronie sa budú vracať s úsmevom nielen počas zimných prázdnin“ uviedla Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR Región Horehronie.

Video zostrih všetkých podujatí zo zimných prázdnin nájdete na: https://www.youtube.com/watch?v=AFJ5zB1s3OM

Autor: (oocr-Region Horehronie)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.04.2016
Bez vybudovania cestných komunikácií je rozvoj regiónu nemysliteľný
V Michalovej sa 16. marca konal snem Regionálneho združenia miest a obcí Horehronia a Stredného Rudohoria. Na sneme sa zúčastnili primátor mesta Brezno a 24 starostov a starostiek okresu Brezno.
viac
26.11.2018
Vianočná izba priblíži tradície a zvyky našich predkov na Horehroní
Poukázať na to, ako najkrajšie kresťanské sviatky v roku oslavovali naši predkovia, je cieľom novinky, ktorú mesto predstaví počas tohtoročných Banskobystrických Vianoc. V priestoroch radnice zriadi Vianočnú izbu, do ktorej budú môcť záujemcovia nahliadnuť od 18. decembra až do 5. januára 2019.
viac
05.03.2019
Jarné prázdniny v plnom prúde
Jarné prázdniny sú v plnom prúde. Tretí týždeň prázdnin otvoril svoje brány a žiaci spolu s rodičmi na strednom Slovensku si môžu užiť pár dni voľna. Horehronie aj počas posledného týždňa jarných prázdnin ponúka veľké množstvo zábavy nielen na lyžiarskych svahoch ale aj mimo nich.
viac
04.06.2019
Horehronie už má svoju značku, hrdí sa ňou 16 regionálnych produktov
Horehronie zachováva tradície, ktoré vďaka remeselníkom, producentom či poskytovateľom služieb môžu spoznávať návštevníci regiónu. Šestnástim z nich v utorok podvečer v Brezne odovzdali prvé certifikáty regionálneho produktu Horehronie a do života tak uviedli túto značku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.19 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.66 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.16 %