Utorok 20.08.2019
Dnes má meniny 
Anabela, Liliana
°C
14.05.2019 03:43

Športová hala v Záhorskej Bystrici je už k dispozícii školákom


Snímka zdroj: BratislavaDen.sk


Multifunkčnú športovú halu v bratislavskej Záhorskej Bystrici, ktorá vnikla rekonštrukciou pôvodnej telocvične v areáli základnej školy, už môžu využívať školáci v rámci telocviku. Od septembra bude k dispozícii aj pre športové kluby z mestskej časti a širokú verejnosť.


"Je to za posledné roky jediná multifunkčná hala v Bratislave, ktorú postavila samospráva," pripomenul starosta Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa. S rekonštrukciou začala samospráva v máji 2017. "Náklady na stavebné práce a vybavenie haly dosiahli 1 650 000 eur s DPH," informoval TASR starosta.       

Hala poskytne priestor pre viaceré kolektívne športy, ale aj gymnastickú či tanečnú miestnosť, vrátane komplexných sociálnych zázemí a šatní. Mestská časť ju chce využiť i na umelecké podujatia. Hala bude od novej sezóny aj domovským stánkom pre úspešných florbalistov zo Záhorskej Bystrice. Klub Tsunami Záhorská Bystrica, aktuálny vicemajster Slovenska, musel hrať doteraz svoje domáce zápasy v Stupave.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.09.2016
Charitatívnu Rallye Krištáľové krídlo podporí aj zlatý olympionik Matej Tóth
V Záhorskej Bystrici odštartuje v nedeľu 18. septembra charitatívna akcia Rallye Krištáľové krídlo s Matadorom. Účasť potvrdil rekordný počet umelcov, športovcov a ďalších známych ľudí.
viac
24.11.2017
Prievidzskí športovci sa môžu tešiť na vynovené telocvične
V týchto dňoch začala rekonštrukcia telocviční v Športovej hale v Prievidzi, ktoré využívajú na svoju činnosť športové kluby gymnastov a zápasníkov. Na rekonštrukčné práce oboch telocviční mesto vyčlenilo viac ako 166 000 eur.
viac
07.02.2018
Záhorská Bystrica hľadá zhotoviteľa nadstavby MŠ
V Záhorskej Bystrici hľadajú realizátora nadstavby a ďalšieho rozšírenia kapacít materskej školy (MŠ). Výzvu na predkladanie ponúk zverejnila bratislavská mestská časť v utorok vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).
viac
27.04.2019
Malacky majú šancu získať modernú športovú arénu
Zimný štadión alebo tréningová hala? V areáli školy na Záhoráckej alebo na Štúrovej? Dlhá a miestami aj emotívna diskusia športovej verejnosti, čo a kde vlastne postaviť, sa nateraz končí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.34 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.91 %