Nedeľa 20.10.2019
Dnes má meniny 
Vendelín
°C
26.09.2019 09:10

Spúšťame projekt protidrogovej prevencie pre deti a tínedžerov


Ako budem vyzerať, keď budem užívať drogy?


Cieľom projektu www.hejtujemdrogy.sk je protidrogová prevencia zameraná na deti a tínedžerov. Webová kampaň využíva vlastnú skúsenosť užívateľa aplikácie s využitím zvedavosti. „Ako budem vyzerať, keď budem užívať drogy?“.


Nad tým sa naše deti a tínedžeri príliš nezamýšľajú. Je to pre nich frajerina a niečo nové. Na web stránke www.hejtujemdrogy.sk je software, ktorý upraví konkrétnu tvár dieťaťa alebo tínedžera. Uvidia tak, ako sa im upraví tvár, ako skutočnému užívateľovi drog. So všetkými negatívami ako ostarnutie, vyrážky, viditeľné zmeny na tvári, pokožke či vlasoch. Bude teda reálne vidieť, ako by vyzeral po pravidelnom užívaní drog.

Náš projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky - v rámci účelovej dotácie na podporu protidrogových aktivít na rok 2019.

Okrem odstrašujúceho príkladu chceme pritiahnuť pozornosť k problematike negatívneho vplyvu drog využitím prirodzenej zvedavosti detí a tínedžerov vyskúšať túto web aplikáciu (www.hejtujemdrogy.sk). Ambíciou nášho projektu je vytvoriť preventívny, dlhodobý program, s inovatívnym prístupom, so zameraním na dlhodobú a systematickú prácu s deťmi a mládežou v oblasti užívania drog s podporou na základných a stredných školách v rámci miest, obcí a najmä s podporou starostov a primátorov v rámci ZMOS na celom Slovensku.

 

Autor: Inštitút pre výskum sociálnych a ekonomických rizík


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.03.2016
Slovenskí škôlkari „maľujú rozprávky“
Projekt Eurorozprávky iniciovali prešovské učiteľky. Škôlkari výtvarne spracovávajú rozprávky európskych krajín.
viac
16.06.2016
Mesto spustilo projekt prevencie násilia na zvieratách
Mesto Bánovce nad Bebravou začalo realizovať projekt zameraný na prevenciu páchania násilia na zvieratách.
viac
26.11.2017
Turiec očami detí II.
Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK pripravilo pre deti predškolského veku projekt pod názvom Turiec očami detí II. Projekt je podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný s podporou Žilinského samosprávneho kraja.
viac
18.01.2019
Výzva MV SR - prevencia kriminality na rok 2019
Uznesením Rady vlády SR pre prevenciu kriminality č. 1 zo 14. januára 2019 bola per rollam schválená Výzva Rady na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie zo štátneho rozpočtu na financovanie projektov v oblasti prevencie kriminality na rok 2019.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.52 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.69 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.78 %