Piatok 26.04.2019
Dnes má meniny 
Jaroslava
°C
16.10.2018 11:50

Spustili sme 6. ročník súťaže pre základné školy Hovorme o jedle


Ilustračná snímka TASR


Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) spustila 6. ročník týždňa Hovorme o jedle. Žiaci základných škôl (ZŠ) budú v tomto týždni až do piatka 19. októbra počas vyučovania hovoriť, kresliť, písať a fotografovať na tému jedlo, výživa a význam potravín.


Informovala o tom hovorkyňa SPPK Jana Holéciová.  Uviedla, že oficiálne otvorenie týždňa aktivít Hovorme o jedle sa tentokrát uskutočnilo v Základnej škole na Vazovovej ulici v Bratislave. Predseda Únie potravinárov Slovenska a zároveň prezident Slovenského mliekarenského zväzu (zväz je členom SPPK) Stanislav Voskár odovzdal tamojším prvákom mliečne výrobky ako pozornosť od slovenských mliekarov. Práve téma mlieka a mliečnych výrobkov je jednou z vyhlásených denných tém, na ktoré budú počas pracovného týždňa žiaci ZŠ vypracovávať rôzne projekty.       

"Stále máme veľké rezervy v oblasti vzdelávania našich spotrebiteľov všetkých vekových kategórií v rámci výživy a významu potravín vyrobených na Slovensku. Aj preto pokračujeme s projektom Hovorme o jedle a už šiesty rok v spolupráci s učiteľmi základných škôl vychovávame najmladšiu generáciu spotrebiteľov. Počas trvania projektu sa o potravinách učili už desiatky tisíc žiakov," povedal na ZŠ Vazovova Voskár.       

Tento rok sa podľa Holéciovej do aktivít týždňa Hovorme o jedle zapojilo celkovo 452 základných škôl z celého Slovenska. Pre žiakov je v aktuálnom týždni pripravená výtvarná súťaž "Chutné maľovanie", literárna súťaž "Kúzlo dobrého jedla", fotografická súťaž "Očami gurmána" a súťažno-vzdelávacia aktivita "Hovorme o jedle".      

 "Projekt, ako je Hovorme o jedle, je veľmi dôležitý a prínosný. Obchody ponúkajú pre spotrebiteľa množstvo potravín, z ktorých si každý deň v obchode vyberáme. Preto je potrebné, aby už deti začali vnímať, prečo je dôležité zdravo sa stravovať," uviedla koordinátorka projektu Hovorme o jedle na ZŠ Vazovova Daniela Tokárova Gaburjáková.       

Cieľom projektu je podľa Holéciovej vyvolávať a podporovať spoluprácu a aktívnu účasť školy pri vzdelávaní detí a mládeže o potravinách a dobrých stravovacích návykoch ako súčasti zdravého životného štýlu, o úlohe potravín pri ochrane zdravia a ich význame pre tvorbu a ochranu životného prostredia, regionálny rozvoj a zamestnanosť.       

Holéciová dodala, že výhercov zaujímavých cien vyhlási Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora na slávnostnom vyhodnotení 16. novembra 2018 v Bratislave.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.03.2017
Hlavnou témou školáckej výtvarnej súťaže je ornament
Ornament bude témou výtvarnej súťaže, ktorá dotvorí množstvo podujatí organizovaných pri príležitosti 770. výročia prvej písomnej zmienky o meste Prešov. Pod záštitou primátorky Andrey Turčanovej ju vyhlásil Dom Matice slovenskej Prešov.
viac
23.06.2018
Zapojte sa do súťaže o Kroniku roka 2018
Združenie miest a obcí Slovenska podporuje jubilejný, už desiaty ročník súťaže Slovenská kronika 2018. Celoslovenská súťaž sa vyhlasuje každé dva roky a jej vznik sa datuje rokom 1997, takže už má 20 rokov.
viac
10.09.2018
Porota vyberala spomedzi desiatich finalistov Učiteľa Slovenska 2018
Víťaza národného kola prestížnej svetovej súťaže Global Teacher Prize vyberala medzinárodná porota v Centre vzdelávania v Zaježovej v okrese Zvolen. Učiteľ Slovenska vzíde spomedzi desiatich finalistov, ktorí boli vybratí zo stovky prihlásených.
viac
03.01.2019
Zber nápojových kartónov priniesol ZŠ Veľkomoravská v Trenčíne 2500 eur
Základná škola na Veľkomoravskej ulici v Trenčíne sa stala absolútnym víťazom súťaže v zbere použitých nápojových kartónov. Súťaž pre žiakov desiatich základných škôl v Nitre, Banskej Bystrici a v Trenčíne podporili občianske združenie Envi–Pak a Tetra Pak.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.59 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.68 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.73 %