Nedeľa 21.10.2018
Dnes má meniny 
Uršuľa
11°C Bratislava
21.12.2017 07:00

Štedrá večera pre osamelých a ľudí bez domova


Pozvánka.


V piatok 22. decembra o 13. hodine sa v Katolíckej jednote Slovenska v Trnave stretnú všetci, ktorých spojil slogan Sme tu pre vás, nebuďte sami.


Aj tento rok sa rozhodli usporiadať tradičnú štedrú večeru s oblátkami, medom, kapustnicou, šalátom a rybou pre tých, ktorí mali v živote menej šťastia a nielen na Vianoce im chýbajú blízki ľudia a domov. 

Štedrú večera pre osamelých a ľudí bez domova pripravuje mestská samospráva v spolupráci s Trnavskou arcidiecéznou charitou, Katolíckou jednotou Slovenska a Strediskom sociálnej starostlivosti. Pripravené sú aj balíčky trvanlivých potravín ako malá pozornosť.

Po príhovore arcibiskupa Jána Oroscha a ďalších hostí bude nasledovať vystúpenie rehoľných spoločenstiev a krátky gitarový koncert Petra Koprdu a jeho hostí, ktorí sa predstavia s tradičnými koledami a piesňou od Leonarda Cohena Hallelujah.

 

Autor: (MsÚ)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.05.2017
Liptovu chutí pomáhať
Posledná májová sobota bude na Liptove patriť boju kuchárskych varešiek. Cieľom boja v hoteli Liptovský dvor**** bude vyzbierať čo najviac finančných prostriedkov z každého chodu atraktívnej večere, aby podujatie Pomáhať nám chutí IV. pomohlo charite.
viac
08.12.2017
Handlová bude voňať Vianocami
Vianočný stromček na MsÚ je plný ozdôb, ktoré vyrobili klienti SENIOR CENTRA HANDLOVÁ, n.o., 6. decembra Mikuláš spolu s deťmi rozsvietil stromček na námestí. Atmosféru Vianoc vyčaria v Handlovej jej obyvatelia, primátor mesta, starostovia handlovskej doliny, športovci a nová kniha o Handlovej.
viac
20.12.2017
Charita dala do obehu žetóny, za ktoré núdznym vydá obed
Ľuďom v núdzi v Prievidzi je možné pomôcť novým spôsobom. Nezisková organizácia Charita - dom sv. Vincenta dala od tretej adventnej nedele do obehu charitné žetóny.
viac
25.12.2017
Aj starostovia môžu mať Rozprávkové Vianoce
V Penzióne Hubert v Ružindole sa 7. decembra, už vo vianočnej nálade, zišli starostovia členských obcí ZMO, región JE Jaslovské Bohunice.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.23 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.66 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.12 %