Utorok 23.04.2019
Dnes má meniny 
Vojtech
°C
09.02.2019 12:50

Stovky podujatí v Ružomberku a okolí mapuje nové kalendárium


Ilustračná snímka Ružomberský hlas


Takmer 600 podujatí rôzneho druhu v meste Ružomberok a blízkom okolí mapuje kalendárium na rok 2019. Propagačný materiál zostavilo počas januára tamojšie informačné centrum v spolupráci s radnicou a ďalšími subjektmi.


„Obsahuje pozvánky a avíza na 582 podujatí, ktoré sa u nás budú konať počas najbližších mesiacov až do konca roka,“ priblížil vedúci informačného centra Milan Kolčák. Doplnil, že prvé kalendárium vzniklo v roku 2009 ako iniciatíva oddelenia cestovného ruchu a marketingu na ružomberskom mestskom úrade.       

Brožúrka, ktorá oproti vlaňajšku nezmenila formát, obsahuje zoznam kultúrnych, športových, výchovných, spoločenských a iných akcií, organizovaných nielen mestom či Kultúrnym domom Andreja Hlinku, ale aj občianskymi združeniami, umeleckými školami, inštitúciami tretieho sektora či inými zoskupeniami, ktoré pôsobia v dolnom Liptove. „Cieľom kalendária je zvýšiť informovanosť širokej verejnosti, ale aj usporiadateľov podujatí. Za desať rokov jeho existencie môžeme tvrdiť, že vďaka nemu sa zvyšuje návštevnosť akcií v našom regióne,“ uviedol Kolčák.       

Propagačný materiál vyšiel v náklade 2000 kusov. Záujemcovia si ho môžu bezplatne vyzdvihnúť v Informačnom centre Ružomberok na Bernolákovej 1. V elektronickej podobe sa nachádza na mestskej webovej stránke ruzomberok.sk. Pripravili ho Kultúrny dom Andreja Hlinku a mesto Ružomberok s nákladmi približne 300 eur. 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.04.2016
Pripravované občianske združenie pre zpozárov a matrikárov Slovenska
Snahou združenia bude podporovať tvorivosť zpozárov (prípadne matrikárov) a adekvátne ich odmeňovať za to, že svoje myšlienky sprístupnia tým, ktorí sa nechajú radi inšpirovať.
viac
05.07.2016
Brezno chce pritiahnuť nových obyvateľov, ponúka nové parcely
Metropola Horehronia chce prilákať nových obyvateľov, a preto prichádza s ponukou predaja nových, a ako sama tvrdí, zaujímavých pozemkov v častiach mesta Rohozná a na Mazorníku či už pre moderné bývanie, alebo rozbehnutie a zefektívnenie podnikateľskej činnosti.
viac
11.10.2016
Komárno buduje v časti Veľký Harčáš nové komunitné centrum
Mesto Komárno buduje nové komunitné centrum v mestskej časti Veľký Harčáš. Výstavba sa začala v máji, ukončená by mala byť do konca tohto roka.
viac
11.03.2018
Nové Zámky chcú získať titul Mesto kultúry 2019.
V rámci výzvy, ktorú vydal Fond na podporu umenia, sa môže radnica uchádzať o podporu až do výšky 300-ti.s eur. Mesto chce získať titul prostredníctvom projektu, ktorého mottom je Jednota v rozmanitosti, rozmanitosť v jednote.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.48 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.69 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.83 %