Piatok 20.09.2019
Dnes má meniny 
Ľuboslav, Ľuboslava
°C
14.06.2019 01:35

Transparentné riadenie mesta majú zabezpečiť nové poradné orgány


Primátor Ružomberka Igor Čombor. Snímka: (tasr)


Transparentné a komplexné riadenie mesta Ružomberok majú zabezpečiť štyri nové poradné orgány. Zriadil ich ružomberský primátor Igor Čombor. Sú medzi nimi legislatívna rada primátora, zbor poradcov primátora, klub primátorov mesta a zbor ambasádorov mesta.


Slávnostné odovzdávanie menovacích dekrétov novým poradcom sa uskutočnilo vo štvrtok v zasadačke Mestského úradu v Ružomberku.       

Súčasťou každého z poradných orgánov sú ľudia, ktorí sa podľa primátora radia medzi intelektuálnu špičku mesta Ružomberok vďaka celoživotnej práci na budovaní mesta. Členstvo v radách prijali dobrovoľne bez nároku na finančný či iný honorár. „Pre každého primátora je dôležité obklopiť sa čo najlepšími poradcami a lokálpatriotmi. Preto som sa rozhodol, že ľuďom, ktorí mi dlhodobo radia, dám oficiálny status poradcu primátora či mesta,“ uviedol Čombor na margo zboru poradcov, v ktorom sa v súčasnosti nachádzajú viac ako dve desiatky mien, pričom každý z nich je poradcom v inej oblasti.       

Primátor založil aj samostatnú legislatívnu poradenskú skupinu - legislatívnu radu. Tá spája právnikov, ktorí buď pochádzajú z Ružomberka, alebo v ňom pôsobia. Novozaložený klub primátorov zas zahŕňa všetkých dodnes žijúcich primátorov Ružomberka. Tí by mali Čomborovi radiť predovšetkým v otázkach plánovania budúcich krokov, ktoré môžu ovplyvniť vzhľad mesta. „Ide mi predovšetkým o cielené a dlhodobé budovanie mesta v prospech občana. Preto mám klub primátorov, kde sú ľudia, s ktorými sa na niektoré dôležité veci pozrieme spoločne,“ povedal Čombor.       

Cieľom zborov a klubu je prispieť k pozitívnemu vývoju mesta. Práva a povinnosti členov vymedzuje štatút, riadi predseda a koordinuje tajomník, ktorý je spoločný pre všetky novovzniknuté kluby.       

Štvrtkové slávnostné odovzdávanie menovacích dekrétov sa týkalo zboru poradcov, klubu primátorov a členov legislatívnej rady. Menovacie dekréty do zboru ambasádorov odovzdajú vo štvrtok 20. júna.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.04.2016
Kúpeľné mestečko Trenčianske Teplice vyhlásilo vojnu reklamnému smogu
Z ulíc zmizne počas mája a júna niekoľko desiatok reklamných billboardov a pútačov.
viac
06.12.2018
Staronový primátor Ružomberka Igor Čombor sa ujal funkcie
Staronový primátor Ružomberka Igor Čombor (nezávislý) sa na stredajšom ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) v metropole dolného Liptova ujal svojej funkcie. Slávnostný sľub zároveň zložilo aj všetkých 25 poslancov.
viac
09.04.2019
Vlkolínčanov trápia nevychovaní turisti, radnica chce problém riešiť
Rastúci záujem turistov o návštevu pamiatkovej rezervácie ľudovej architektúry Vlkolínec má podľa niektorých tamojších obyvateľov aj odvrátenú stranu. Návštevníci často nevedomky vchádzajú do súkromných dvorov, viacerí nerešpektujú zákazy a znečisťujú okolie.
viac
29.07.2019
Nedeľa vo Vlkolínci sa nesie v znamení folklóru a ľudových remesiel
Tradičné podujatie Nedeľa vo Vlkolínci sa tento rok niesla v znamení folklóru a ľudových remesiel. Celodenný kultúrny program otvorilo v nedeľu dopoludnia vystúpenie folklórnej skupiny Likava.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.61 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %