Streda 21.11.2018
Dnes má meniny 
Elvíra
5°C Bratislava
06.07.2018 02:20

Tartanovú dráhu už má aj ďalšia petržalská základná škola


Bežecká dráha pred rekonštrukciou.


Ide o druhú rekonštrukciu tohto druhu v areáloch petržalských základných škôl. Po Tupolevovej má teda už aj ďalšia škola vymenený antukový povrch za polyuretanový.


Mestská časť Bratislava-Petržalka dala do užívania verejnosti a, samozrejme, aj žiakom základnej školy zrekonštruovaný bežecký ovál  v areáli ZŠ na Nobelovom námestí.

„Snažíme sa každý rok zrekonštruovať aspoň jednu atletickú dráhu, závisí to však aj od toho, či na takúto rekonštrukciu schvália financie poslanci,“ povedal na slávnostnom otvorení starosta Vladimír Bajan. „Vyberáme školy, ktoré sa prioritne venujú športu, najmä atletike. Preto prvou bola škola na Tupolevovej, ktorá má silný atletický krúžok a organizuje aj celoslovenské preteky,“ dodal starosta.

Zrekonštruovaných bolo 220 metrov dráhy, čo je 886 m² bežeckej plochy, počas rekonštrukcie sa riešilo aj odvodnenie plochy – podpovrchovo, pomocou drenážneho systému s odvodom vody do novovybudovaných vsakovacích jám.

Celá atletická dráha má 200 metrov. Celkový počet dráh sa síce znížil zo 4 dráh na dve, je však oveľa kvalitnejší a bude vyhovovať rekreačnému behu, aj pre žiakov ZŠ. Zároveň v južnej časti oválu bola vybudovaná rozbehová dráha s dĺžkou 40 m s novým pieskovým doskočiskom.

Rekonštrukcia trvala tri mesiace a stála 120 000 eur. Financie šli z rozpočtu mestskej časti.

„Rekonštrukcia atletickej dráhy a doskočiska vhodne zapadne do celého okolia základnej školy, kde sú tenisové kurty aj multifunkčné ihrisko. Jednou z priorít petržalskej samosprávy totiž je, aby najmä mladí mali kde športovať, rozvíjať svoje pohybové schopnosti,“ povedal prednosta miestneho úradu Miroslav Štefánik.

 

Autor: (vn)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.11.2017
Prievidzskí športovci sa môžu tešiť na vynovené telocvične
V týchto dňoch začala rekonštrukcia telocviční v Športovej hale v Prievidzi, ktoré využívajú na svoju činnosť športové kluby gymnastov a zápasníkov. Na rekonštrukčné práce oboch telocviční mesto vyčlenilo viac ako 166 000 eur.
viac
22.12.2017
V Lamači otvorili zrekonštruovanú hornú časť námestia
V bratislavskom Lamači vo štvrtok (21. 12.) pre verejnosť oficiálne sprístupnili zrekonštruovanú hornú časť Malokarpatského námestia.
viac
13.01.2018
Snina bude aj v tomto roku rekonštruovať osvetlenie
Sninská samospráva bude aj v tomto roku investovať do rekonštrukcie osvetlenia v meste. Týkať sa má ulíc Vihorlatská a Budovateľská. Zákazku bude realizovať spoločnosť Verejnoprospešné služby Snina.
viac
17.02.2018
Mesto získalo NFP na zníženie energetickej náročnosti budovy MsÚ
Mesto Myjava získalo nenávratný finančný prostriedok (NFP) na zníženie energetickej náročnosti budovy mestského úradu (MsÚ), informoval hovorca mesta Marek Hrin.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.56 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.74 %