Sobota 20.07.2019
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
10.09.2018 06:30

TEDxUMB prinesie do Banskej Bystrice zvučné mená a inšpiratívne príbehy


Ilustračný výrez plagátu.


Banská Bystrica, september 2018 Druhý ročník TEDxUMB je predo dvermi. 29. septembra 2018 sa na Ekonomickej fakulte Univerzity Mateja Bela stretnú zaujímaví rečníci a profesionáli z rôznych oblastí, a to z oblasti vzdelávania, kultúry, športu, vedy, inovácií i biznisu.


Banská Bystrica zažije úžasnú atmosféru, ktorá so sebou nesie podnadpis „myšlienky hodné šírenia“. „TEDx je skvelá príležitosť pre mladých ľudí, ako načerpať inšpirácie, iné pohľady a tým, že je to priamo na pôde univerzity, je to dostupné aj pre študentov,“ uvádza Milan Kyseľ, generálny manažér UMB Hockey Team a jeden z rečníkov na tohtoročnom TEDxUMB. Na podujatí vystúpia:

• Martin Urban - Tanec a kreativita ako princíp myslenia

• Lucia Šicková - Hlavy nastavené na učenie

• Natália Kisková - Slovensko - krajina, ktorá nám veľa dala, ale aj zobrala. Prečo za ňu bojovať ďalej?

• Lukáš Dzuroška - GAFAA (Google, Amazon, Facebook, Apple, Alibaba) a Uber ako driveri inovácií vo finančno-technologickom sektore

• Milan Kyseľ a Lukáš Opáth - Šport a vzdelanie • Edita Bednárová - Predsudky vs. realita

• Jiří Pěč - Úspešná turistická destinácia

• Pavol Minár - Dávať alebo nedávať, to nie je otázka

• Róbert Vass - Ako zmeniť svet z Banskej Bystrice

• Janka Jorčíková - Fascinujúca podobnosť Zeme a ľudského tela, ako funkčných ucelených organizmov

„Nepremeškajte túto skvelú príležitosť osobne, lebo priamy prenos podujatia tento rok nebude,“ upresňuje Eva Ščepková, organizátorka TEDxUMB. Pre účastníkov sme pripravili aj zaujímavé workshopy, ktoré budú zamerané na využívanie sociálnej siete LinkedIn, tvorbu osobnej značky, rozvoja podnikania, či nácviku správneho dýchania.

TEDxUMB je určený primárne študentom, zamestnancom, priateľom a absolventom Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. „Cena je v súčasnosti 25 eur za lístok, pričom cena zahŕňa okrem možnosti zažiť unikátne prezentácie a workshopy, celodennú stravu, tričko, darčeky, aj nezabudnuteľný zážitok. S registráciou netreba otáľať, pretože kapacita podujatia je obmedzená,“ dopĺňa Eva Ščepková.

Viac informácií nájdete na tedx.umb.sk a na http://www.facebook.com/tedxumb1. Viac informácií: Eva Ščepková

Autor: Eva Ščepková, organizačný tím TEDxUMB


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.03.2016
Dvanásť projektov sa "pobije" o 20.000 eur z rozpočtu Banskej Bystrice
Banskobystričania môžu začať rozhodovať o rozdelení 20.000 eur z participatívneho rozpočtu mesta. Hlasovanie, ktorým ľudia podporia súťažné projekty, sa spustí 22. marca.
viac
12.12.2016
Banská Bystrica sa chystá vytvoriť prvý inštitucionálny plán mobility v SR
Mesto pod Urpínom bude mať prvenstvo v oblasti udržateľnej mobility v rámci Slovenska. Spoločne s nadáciou Ekopolis a ďalšími európskymi partnermi realizuje projekt MOVECIT. Ten je podporený v rámci programu Interreg Central Europe a zameriava sa na tvorbu plánov mobility pre inštitúcie.
viac
22.01.2018
V tradícii darovania krvi Bystričania pokračujú aj v novom roku
Po úspešnom obnovení tradície darovania krvi v priestoroch Mestského úradu (MsÚ) v apríli 2017, pokračujú v pomáhaní druhým aj v novom roku. Novoročná kvapka krvi premení na odberovú miestnosť už po druhý raz zasadačku č. 250.
viac
08.08.2018
V Banskej Bystrici zaznejú myšlienky hodné šírenia
Banská Bystrica zažije úžasnú atmosféru, ktorá so sebou nesie podnadpis „myšlienky hodné šírenia“. V poradí už druhý ročník univerzitného TEDx bude v septembri hostiť Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.06 %