Štvrtok 26.04.2018
Dnes má meniny 
Jaroslava
11.3°C Bratislava
10.07.2017 02:09

Trenčiansky hrad ponúkne leto plné nezabudnuteľných zážitkov


Trenčiansky hrad.


V priebehu leta môžete na hrade dokonca prespať či prejsť jeho zákutiami len s baterkou v ruke.


Trenčianske múzeum v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), ktoré je správcom Trenčianskeho hradu, si pre rodiny s deťmi pripravilo bohatý program na celé leto. Už 13. júla 2017 odštartuje prvé hradné podujatie.

Hra o poklad Matúša Čáka je určená pre malých i veľkých návštevníkov hradu. „Hru tvorí niekoľko stanovíšť, kde sa deti pohybujú na základe indícií na tabuľkách rozmiestnených v areáli dolného hradu,“ uviedol Ľuboš Hamaj z referátu marketingu a komunikácie Trenčianskeho múzea. Deti sa navyše môžu tešiť aj na malú odmenu. Na každého účastníka veľkej rodinnej pátracej hry čaká tiež postup do záverečného žrebovania o ceny pre celú rodinu.

Druhá júlová nedeľa bude na hrade patriť letnej remeselnej školičke, kde si malí hrnčiari budú môcť vytvoriť vlastné výrobky z hliny. „Cieľom letnej remeselnej školy je oboznámiť najmenších návštevníkov so starými, zabudnutými remeslami,“ uviedol Ľ. Hamaj.

Nočná prehliadka hradu prinesie zase historky z mučiarne. Pôjde o parodické a vtipné scénky, ktoré budú inšpirované stredovekým mučením.

Júl na dominante krajského mesta uzavrie koncert skupiny Gladiator, ktorý si verejnosť bude môcť 28. júla 2017 vychutnať v amfiteátri Trenčianskeho hradu.

Prvú augustovú nedeľu sa deti v rámci letnej remeselnej školičky oboznámia s prípravou jedál v minulosti. Večer zakončí komentovaná prehliadka tajomných zákutí hradu. Bude to chcieť odvahu navštíviť hrad len s baterkou v ruke. Druhú augustovú sobotu si na návštevníkov počkajú opäť historky z mučiarne, a to v rámci nočnej prehliadky. Tretiu augustovú sobotu si nezabudnite so sebou vziať karimatku a spacák, noc strávite na hrade. Predposlednú sobotu majster Jozef Ďuráči predstaví svoje remeslo - výrobky z kože. Inscenovaná prehliadka s rôznymi hrami a úlohami zavŕši leto plné zážitkov.

 

Ľuďom sa na Matúšovom hrade páči

Návštevnosť Trenčianskeho hradu každým rokom stúpa, len za minulý rok prekonala návštevnosť hradu pána Váhu a Tatier 120-tisícovú hranicu. „Počas prázdnin chceme otvoriť hrad najmä pre rodiny s deťmi. Je pre nás podstatné vychovávať si budúcich návštevníkov nielen hradu, ale i ostatných našich expozícií,“ pripomenul Peter Martinisko, riaditeľ Trenčianskeho múzea v Trenčíne.

 

 

 

Autor: (Barbora JÁNOŠKOVÁ, TSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.06.2017
Čachtický hrad otvára letnú sezónu
Otvorenie letnej sezóny na Čachtickom hrade si užijete už tento víkend (24. 6.) a to vo dne i v noci!
viac
30.06.2017
Príbehy z Trenčína prepoja históriu s moderným umením
Štvrté pokračovanie podujatia "Príbehy z Trenčína" rozpovie neobyčajný príbeh o dôverníkovi Matúša Čáka.
viac
14.07.2017
Žilinské kultúrne leto pokračuje
Víkend a nasledujúci týždeň spríjemnia v Žiline obyvateľom, ale aj návštevníkom zaujímavé kultúrne podujatia.
viac
16.11.2017
Noc divadiel v Trenčianskom kraji
Projekt Noc divadiel už po ôsmykrát otvorí brány kultúrnych centier, divadiel či umeleckých škôl na celom Slovensku. 
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.03 %