Nedeľa 24.03.2019
Dnes má meniny 
Gabriel
°C
08.03.2018 11:50

Tri tucty ruží ako prejav úcty i poďakovania za prácu a obetavosť


Snímka: (st)


V zariadení pre seniorov - v Domove dôchodcov Santovka – sa pri príležitosti MDŽ konala malá, neformálna, ale o to milšia slávnosť. Starosta Santovky Ľubomír Lőrincz sa ženám – pracovníčkam zariadenia - poďakoval za ich náročnú a obetavú prácu.


„Tieto ruže sú symbolom mojej úcty k vám, našim ženám a pracovníčkam nášho zariadenia. Ďakujem vám za vašu obetavosť, ochotou, láskavosť ale i humor a dobrú náladu, vďaka ktorej tu naši seniori našli to, čo potrebujú: istotu, bezpečie, pokoj a starostlivosť. Vaša práca je ľudsky nesmierne náročná. Hlboko si ju vážim a ďakujem vám za ňu,“ povedal vo svojom príhovore starosta Ľubomír Lőrincz.

Zariadenie pre seniorov – Domov dôchodcov  Santovka – sídli v bývalom klasicistickom kaštieli rodu Nyáryovcov, ale jeho pôvod je poznať už iba podľa prednej fasády.

Riaditeľka Domova dôchodcov Santovka Mgr. Jana Chrobáková: „Naše zariadenie pre seniorov prešlo v roku 2010  rozsiahlou rekonštrukciou a dostavbou, kde okrem navýšenia kapacity na 88 miest,  získalo bezbariérové, nové  priestory“.

V súčasnosti sa zariadenie skladá sa z hlavnej budovy, v ktorom sa nachádzajú dve dvojlôžkové, tri trojlôžkové a jedna jednolôžková izba s vlastným sociálnym zariadením.

V kaštieli sa nachádza spoločenská miestnosť, rehabilitácia, miestnosť pracovnej terapie, kancelária hlavnej a sociálnej sestry ako aj kancelária pre administratívnu činnosť.

Z hlavnej budovy prepojovacou chodbou klienti prechádzajú do dvojposchodovej  budovy v ktorej sa nachádza 13 dvojlôžkových a 8 trojlôžkových  izieb s vlastným sociálnym zariadením, s  balkónom alebo východom na priestrannú terasu. Izby sú situované do parku. Klientom sú k dispozícii tri spoločenské priestory na každom poschodí, priestranná jedáleň. V spoločenských priestoroch je klientom k dispozícii knižnica s beletriou, náučnou literatúrou, TV prijímač.

Počas návštevy Zariadenia pre seniorov - Domov dôchodcov Santovka minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter  vysoko ocenil prácu jeho zamestnancov, pretože je veľmi ťažká a často nie je ani dostatočne zaplatená.

V popredí zľava riaditeľka Domova dôchodcov Santovka Mgr. Jana Chrobáková, starosta Santovky Ľubomír Lőrincz a minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter.

 ,,Práve morálny kredit spoločnosti je aj v tomto regióne mimoriadne dôležitý. Je to najstaršie zariadenie v celom Nitrianskom samosprávnom kraji, v októbri oslávi 65 rokov svojho založenia. Pred šiestimi rokmi prešlo relatívne veľkou úpravou, rozširuje sa počet klientov a dnes je vzorovým zariadením. Práca v takomto zariadení je najmä o srdiečku a jeho zamestnancom patrí veľká vďaka," zhodnotil minister Richter.

Autor: (st)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.05.2016
Michalovský domov seniorov bude výhodný aj z hľadiska ekonomiky
Mesto Michalovce bude od 1. júla poskytovať sociálne služby v delimitovanom zariadení Michalovský domov seniorov (MDS). Rozhodli o tom mestskí poslanci na aprílovom zasadnutí.
viac
21.12.2017
V Šali otvorili nové zariadenie pre seniorov
Solidaritas je názov nového zariadenia pre seniorov v srdci Šale, kde poskytnú sociálnu starostlivosť 40-tim klientom. Slávnostne ho otvorili 19. decembra 2017.
viac
21.01.2018
Starosta Anton Emrich vidí možnú spoluprácu so župou pri senioroch
Ústretovejšiu spoluprácu pri zariadeniach pre dôchodcov očakáva starosta obce Moravský Svätý Ján Anton Emrich od nového vedenia Trnavského samosprávneho kraja (TTSK), s ktorým absolvoval prvý kontakt.
viac
03.07.2018
Mesto pripravuje novú nocľaháreň pre ľudí bez domova
V Topoľčanoch by mala vzniknúť nová mestská nocľaháreň pre ľudí bez domova. Mestskí poslanci schválili podanie žiadosti na registráciu zariadenia v registri poskytovateľov sociálnych služieb v zmysle príslušného zákona.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.46 %