Streda 15.08.2018
Dnes má meniny 
Marcela
28°C Bratislava
08.06.2018 11:06

Turci na fiľakovskom hrade!


Plagát - pozvánka


V dňoch 16. – 17. júna 2018 sa na hrade uskutočnia XIX. Fiľakovské hradné hry, ktoré každoročne lákajú deti i dospelých. Sobotňajšie podujatie sa aj tohto roku posúva do poludňajších a večerných hodín.


 Po otvorení brán o 15:00 hodine čaká návštevníkov bohatý kultúrny program a remeselnícky jarmok. Organizátori pre záujemcov pripravili pravú tureckú atmosféru s niekoľkými zaujímavosťami: rozprávky tisíc a jednej noci, bojové ukážky a hry, sufijskú hudba, divadelné predstavenia, interaktívne stanovištia predstavujúce východnú kultúru, remeslá a umenie, gastronomické ochutnávky, vodnú fajku, spev muezína, mobilný seráj z obdobia osmanskej kultúry, protiturecký tábor a mnoho ďalších pútavých aktivít!

V nedeľu sa v réžii OZ Fiľakovskí vlci na hrade koná „XII. Medzinárodná súťaž v historickej lukostreľbe“ o titul „Lukostrelec Novohradu“ a hodnosť „Obranca Fiľakovského hradu“, v ktorej zabojujú strelci zo Slovenska aj Maďarska v niekoľkých disciplínach. Súťažiaci sa môžu registrovať aj v deň podujatia.

Hradné múzeum vo Fiľakove a OZ Fiľakovskí vlci každého srdečne pozývajú na dvojdňové podujatie!

Podujatie sa realizuje s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín a Banskobystrického samosprávneho kraja.

Autor: (ts-msu filakovo)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.06.2016
Na fiľakovskom hrade si zmerajú sily rytieri
Posledný júnový víkend sa fiľakovský hrad prenesie do dôb dávno minulých.
viac
18.05.2017
Noc múzeí a galérií vo Fiľakove
Hradné múzeum vo Fiľakove srdečne pozýva všetkých záujemcov na X. ročník celovečerného podujatia Noc múzeí a galérií, ktoré sa uskutoční 20. mája 2017.
viac
11.09.2017
Komentované prehliadky na fiľakovskom hrade a čitateľská beseda
Podobne ako mnohé múzejné inštitúcie a správcovia historických pamiatok, sa aj Hradné múzeum vo Fiľakove zapojilo do medzinárodnej iniciatívy „Dni európskeho kultúrneho dedičstva“ (DEKD), ktorej cieľom je posilniť povedomie o kultúrnom dedičstve našej republiky v domácom, ale i európskom kontexte.
viac
13.11.2017
Prednáška Pavla Dvořáka s názvom Turci na Slovensku
Hradné múzeum vo Fiľakove pripravilo na november ďalšie literárne podujatie v rámci projektu „Do knižnice nielen pre vedomosti!“.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.23 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.99 %