Štvrtok 13.12.2018
Dnes má meniny 
Lucia
-1°C Bratislava
10.11.2017 12:11

V BBSK sa do zážitkových programov lesnej pedagogiky zapojilo 13 MŠ


Snímka zdroj: (tasr).


Celkom 13 materských škôl (MŠ) z okresov Zvolen, Banská Bystrica a Banská Štiavnica sa tento školský rok prihlásilo do zážitkových programov lesnej pedagogiky pre MŠ, ktoré organizuje Národné lesnícke centrum (NLC) vo Zvolene.


"Už v októbri viaceré deti z materských škôl na Radvanskej, Jilemnického a Magurskej ulici v Banskej Bystrici objavovali jeseň a jej plody," uviedla Veronika Jaloviarová z NLC. "Na úvod programu deti spoznali nových lesných kamarátov – bábky Silvárika a Silvušku. Postupne si vypracovali pracovný list zameraný na poznávanie semien lesných drevín," dodala.       

Zážitkové programy lesnej pedagogiky pre materské školy rozširujú vzdelávanie v oblasti Dieťa a svet s dôrazom na lesný ekosystém, prácu lesníka a lesníctvo a reflektujú dopyt škôl po takomto type aktivít. V období október 2017 – jún 2018 lesní pedagógovia z NLC zrealizujú pre viac ako 300 detí približne 40 programov lesnej pedagogiky.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.05.2017
Informovanosť mladej generácie je dôležitá
V pondelok sa začali Dni otvorených dverí Ústavu pamäti národa 2017, ktorých partnerom je aj Bratislavský samosprávny kraj. Počas piatich dní sa predovšetkým študenti stredných škôl oboznámia s činnosťou Ústavu pamäti národa a výsledkami práce jeho odborných zamestnancov.
viac
26.05.2017
Cirkusové vystúpenia a súťaže prinesie Deň detí na Primaciálnom námestí
Hlavné mesto SR Bratislava s mestskou spoločnosťou Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) pripravili v sobotu 27. 5.2017 na Primaciálnom námestí v Bratislave Deň detí s jazdou na elektrických mini autíčkach.
viac
19.12.2017
Nadácia Kia Motors Slovakia obdarovala aj žilinských školákov
Mikulášska nádielka od Nadácie Kia Motors Slovakia v tomto roku potešila najmä škôlkarov a žiakov základných škôl, ktorí sa budú môcť vďaka získaným pomôckam efektívne vzdelávať a rozvíjať svoje technické i kreatívne myslenie.
viac
21.12.2017
Rezort vnútra zvýši v škôlkach vzdelanostnú úroveň rómskych detí
V škôlkach pribudne počet detí z prostredia marginalizovaných rómskych komunít (MRK), čím sa zvýši ich vzdelanostná úroveň. Vytvorené bude inkluzívne prostredie, a to prostredníctvom zapojenia asistentov učiteľa a odborných zamestnancov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.94 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.27 %