Utorok 20.08.2019
Dnes má meniny 
Anabela, Liliana
°C
15.05.2019 08:10

V centre mesta bude dostupnejší bezplatný internet


Ilustračná snímka Depositphotos


Prístup k bezplatnému internetu v centre Komárna by sa mal už čoskoro výrazne zlepšiť. Mestu sa podarilo získať dotáciu na vybudovanie širokopásmového bezdrôtového internetového prístupu.


Projekt s názvom Wifi pre Teba vyhlásil ešte v roku 2018 Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu. „Mesto v ňom bolo úspešné a bude môcť zrealizovať projekt, ktorého predpokladaná hodnota je 15.000 eur. Hodnota získanej dotácie je 95 percent z tejto sumy,“ informoval magistrát.       

V rámci projektu mesto Komárno zabezpečí širokopásmový bezdrôtový internetový prístup pre obyvateľov a turistov na Námestí generála Klapku a v priestore, ktorý ústi na Župnú, Palatínovu a Jókaiho ulicu. Internet bude dostupný aj vo dvore Dôstojníckeho pavilónu a na centrálnej autobusovej stanici na Košickej ulici. Vysokorýchlostný internet by mal byť k dispozícii po verejnom obstarávaní a inštalácii wifi siete už v lete tohto roka.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.10.2016
Komárno buduje v časti Veľký Harčáš nové komunitné centrum
Mesto Komárno buduje nové komunitné centrum v mestskej časti Veľký Harčáš. Výstavba sa začala v máji, ukončená by mala byť do konca tohto roka.
viac
29.11.2017
Pre samosprávu je dôležitá podpora miestnej ekonomiky
Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) sa v ostatnom období sústredilo na nástroje podporujúce lokálnu hospodársku politiku a teda miestnu ekonomiku.
viac
10.12.2018
V centre mesta Šaľa začala fungovať bezplatná wifi zóna
Šalianska radnica spustila v decembri do prevádzky bezplatnú wifi zónu. Verejnosť môže využívať bezplatný internet v centra mesta.
viac
23.02.2019
Radnica chce centrum mesta pokryť bezplatným internetom
Centrum Želiezoviec by mohlo byť v budúcnosti pokryté bezplatným širokopásmovým internetom. Mestskí poslanci už pred časom schválili podanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok z európskych fondov. Z dotácie by sa následne vybudovali prístupové bezdrôtové body.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.34 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.91 %