Sobota 25.05.2019
Dnes má meniny 
Urban
°C
29.11.2018 05:35

V Galante sa konalo ustanovujúce zasadnutie mestského zastupiteľstva


Mestský úrad Galanta


Ustanovujúca schôdza mestského zastupiteľstva, na ktorej poslanci rozhodli o vytvorení komisií, sa v utorok (27. 11.) uskutočnila v Galante.


Ako uvádza mesto na svojej webovej stránke, bol podaný návrh na zriadenie deviatich odborných komisií (finančná a správa majetku, komisia investičnej výstavby, životného prostredia, kultúrnych pamiatok, dopravy a verejného poriadku, komisia obchodu, služieb, CR a regionálneho rozvoja, komisia sociálno-zdravotná a bytová, komisia športu, mládeže a telesnej výchovy, komisia kultúry a medzimestských vzťahov, komisia školstva, legislatívno-právna komisia a komisia na ochranu verejného záujmu).       

Okrem toho na základe dohody predložili návrh na poverenie poslanca Petra Koleka zvolávaním a vedením zasadnutí mestského zastupiteľstva. Taktiež poverili sedmičku poslancov mestského zastupiteľstva vykonávať akt sobášenia.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.12.2017
Ustanovujúce zasadnutie novozvoleného Zastupiteľstva NSK
Ku konštruktívnej spolupráci na rozvoji kraja pre spokojný život jeho obyvateľov vyzval predseda NSK Milan Belica novozvolených krajských poslancov na ustanovujúcom zasadnutí novozvoleného Zastupiteľstva Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK), ktoré sa konalo v pondelok 4. decembra.
viac
19.11.2018
Metodický návod má pomôcť samosprávam s ustanovujúcim zasadnutím
Základné úlohy ustanovujúceho zasadnutia obecného zastupiteľstva a vzory uznesení ponúka obciam Ministerstvo vnútra (MV) SR. Pre obce a mestá pripravilo metodický návod na zabezpečenie prípravy a priebehu ustanovujúceho zasadnutia obecného zastupiteľstva po komunálnych voľbách.
viac
29.11.2018
V Dunajskej Strede sa konalo ustanovujúce zasadnutie mestského zastupiteľstva
Ustanovujúca schôdza mestského zastupiteľstva, na ktorej poslanci rozhodli o obsadení mestskej rady a komisií, sa vo štvrtok konala v Dunajskej Strede.
viac
05.12.2018
V Šamoríne sa konalo ustanovujúce zasadnutie mestského zastupiteľstva
V Šamoríne sa v pondelok (3.12.) uskutočnila ustanovujúca schôdza mestského zastupiteľstva, na ktorej poslanci rozhodli o obsadení odborných komisií.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.92 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.72 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.35 %