Nedeľa 22.09.2019
Dnes má meniny 
Móric
°C
13.12.2016 07:00

V historickom medzibrání pripravujú Kremnické vianočné trhy


Pozvánka.


V priestoroch historického medzibránia v Kremnici sa od pondelka 19. decembra do štvrtka 22. decembra budú konať Kremnické vianočné trhy.


"Trhy otvoríme v pondelok o 14:30 hod. koncertom miestnej kapely Virvar. Na programu sú aj súťaže a workshopy pre deti, v rámci ktorých budú napríklad tvoriť vianočné ozdoby," priblížila Veronika Chrienová z mestského úradu.      

V ôsmich stánkoch si budú môcť návštevníci trhov zakúpiť výrobky lokálnych predajcov ako napríklad ručne robené ozdoby, šperky, medovníčky či med. Nebude chýbať ani vianočný punč, varené víno a detský punč. V utorok sa podľa Chrienovej zapojí aj Stredná odborná škola pre sluchovo postihnutých v Kremnici, ktorej žiaci budú ponúkať svoje výrobky.       

"Trhy organizuje Kultúrne a informačné centrum (KIC) a mesto Kremnica najmä pre to, aby sme prispeli k vianočnej atmosfére a nálade v meste. Zároveň výťažok z predaja punču, ktorý bude predávať KIC, venujeme na dobrú vec. Veríme, že Kremnické vianočné trhy sa stanú v meste tradíciou," dodala Chrienová.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.11.2016
O týždeň začnú Vianočné trhy v Žiline
Mesto Žilina pozýva na tradičné Vianočné trhy, ktoré sa každoročne konajú na Mariánskom námestí a Námestí Andreja Hlinku.
viac
05.12.2016
„Vianočné srdce Zelenej župy 2016“
Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) pozýva na vianočné trhy, ktoré začali dnešným dňom (5. 12.) na Úrade TSK.
viac
20.12.2016
Stropkovčania sa pripravujú na jubilejné vianočné remeselné trhy
Mesto Stropkov sa chystá na jubilejný desiaty ročník Vianočných remeselných trhov. Tradíciu založili v roku 2007 a odvtedy je toto podujatie neodmysliteľnou súčasťou končiaceho sa adventu a príjemného očakávania Vianoc v meste.
viac
13.12.2018
Lučenec: Začali sa dvojdňové Vianočné trhy
Hudobné a kultúrne vystúpenia, vianočná veselica, udeľovanie certifikátu regionálnym produktom, sochárske sympózium, ale aj ekumenické stretnutie či vyhodnotenie vianočnej súťaže. To všetko čaká na návštevníkov Vianočných trhov, ktoré sa dnes a v piatok konajú na Námestí republiky v Lučenci.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %