Piatok 20.09.2019
Dnes má meniny 
Ľuboslav, Ľuboslava
°C
11.07.2019 03:20

V meste Snina vzniká sociálny podnik


Ilustračná snímka, zdroj: mesto Snina


Sninská samospráva podniká záverečné kroky k spusteniu prevádzky sociálneho podniku. Potvrdzujú to dva body rokovania ostatného mestského zastupiteľstva.


Prvým mestskí poslanci zrušili zakladateľskú listinu schválenú na svojom májovom (30. 5.) zasadnutí a schválili nové, upravené znenie zakladateľskej listiny obchodnej spoločnosti s ručením obmedzeným. Dôvodom zmien boli odporúčania koordinátorky Regionálneho centra sociálnej ekonomiky pre Prešovský kraj a právnika Implementačnej agentúry MPSVR SR.       

Zriaďovacou listinou vzniká Mestský podnik Snina,  s. r. o., ktorého cieľom je do pracovného procesu integrovať dlhodobo nezamestnaných. Prvotným zámerom obchodnej spoločnosti budú činnosti spojené s údržbou verejných priestranstiev, poskytovaním starostlivosti o domácnosť a záhradu prostredníctvom servisných poukážok a oživenie tradičných ľudových remesiel v regióne, uvádza dôvodová správa. S týmito činnosťami by mesto v rámci sociálneho podniku chcelo začať ešte tohto roku. V budúcnosti má samospráva zámer činnosť rozšíriť o jednoduchú stavebnú činnosť, potravinársku činnosť a o rekreačné služby.       

Druhým bodom súvisiacim so sociálnym mestským podnikom bolo schválenie investičných zámerov na rekonštrukciu budov vo vlastníctve mesta, v ktorých by v budúcnosti mohli prevádzky podniku existovať. Ide o dve chaty a budovu turistického informačného centra (TIC) v rekreačnej oblasti Sninské rybníky s tým, že mesto má v pláne dobudovať nevyužívané podkrovie TIC. Vo všetkých troch objektoch by mala byť sústredená remeselnícka činnosť mestského sociálneho podniku. Financie na rekonštrukciu všetkých troch budov plánuje mesto získať prostredníctvom výzvy Ministerstva vnútra SR pre sociálne podniky pripravovanej na august tohto roku.      

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.04.2016
V Žiline deložovali neplatičov a neprispôsobivých ľudí
Mesto plánuje v dohľadnej dobe zbúrať ďalších šesť domov, ktoré obývajú neprispôsobiví ľudia a užívajú mestský majetok bez právneho titulu.
viac
08.11.2016
Petíciu za zmenu parkovania s viac ako 17 000 podpismi odovzdali mestu
Petíciu za zmenu koncepcie parkovania v Košiciach s viac ako 17 000 podpismi odovzdal dnes petičný výbor na magistráte mesta.
viac
10.03.2017
V obecnom sociálnom podniku chcú vyrábať ľudové kroje
Obec Rejdová v okrese Rožňava chce vytvoriť sociálny podnik, ktorý sa bude zaoberať šitím ľudových krojov. Starostka obce Slávka Krišťáková tvrdí, že chcú vyťažiť z toho, že sú obcou, ktorá je známa folklórom.
viac
14.09.2019
Na obnove amfiteátra v Budimíre pracujú zamestnanci obecného sociálneho podniku
Niekdajší amfiteáter v miestnom parku v obci Budimír v okrese Košice-okolie obnovujú. Ako pre TASR povedal starosta Vojtech Staňo, chátrať začal približne v 80. rokoch minulého storočia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.61 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %