Sobota 15.12.2018
Dnes má meniny 
Ivica
0°C Bratislava
21.12.2017 07:20

V Šali otvorili nové zariadenie pre seniorov


Súkromné zariadenie vzniklo v zrekonštruovaných priestoroch v areáli nemocničného parku. Prvých seniorov príjmu 2. januára 2018.


Solidaritas je názov nového zariadenia pre seniorov v srdci Šale, kde poskytnú sociálnu starostlivosť 40-tim klientom. Slávnostne ho otvorili 19. decembra 2017.


V zrekonštruovaných priestoroch v areáli nemocničného parku sa nachádzajú dvojlôžkové izby. „Všetky postele sú elektricky polohovateľné v piatich smeroch a všetky sú vybavené antidekubitným matracom. V spoločenskej miestnosti budeme mať aktivity na rozvoj jemnej motoriky. Plánujeme vytvoriť ešte multisenzorickú miestnosť, kde budeme pracovať s aroma- či muzikoterapiou,“ priblížil štatutár Solidaritas, n.o. Csaba Balogh.

V meste už pomaly dva roky úspešne funguje Domov dôchodcov v Šali. O zariadenie s celkovou kapacitou 80 lôžok je veľký záujem, na poradovníku sú stále desiatky žiadostí o umiestnenie. Aj preto otvorenie nového zariadenia Solidaritas mesto víta. „Aj keď mesto Šaľa má široko pokryté sociálne služby, stále je čo zlepšovať. Snažiť sa skvalitniť jeseň života našich starkých, obzvlášť tých, ktorí sú odkázaní na našu pomoc, je chvályhodné a veľmi si to vážime. Želám tomuto zariadeniu úspešný štart a spokojných klientov,“ povedala viceprimátorka Šale Danica Lehocká v rámci príhovoru na slávnostnom otvorení.

„Po sociálnej starostlivosti je stále veľký dopyt. Keď potrebujú ľudia pomoc, treba ju poskytnúť. Tak ako aj Ježišovi pomáhali niesť kríž, aj my pomáhame ľuďom niesť ten ich kríž,“ povedal na slávnostnom otvorení František Juhos, garant zariadenia. O tom, že hovorí zo skúseností, svedčia fakty. Známy je aj ako zakladateľ Hospicu v Trsticiach, ktorý prijal svojich prvých klientov pred 15-timi rokmi. Hospic má dnes 185 lôžok. Záujem o rôzne formy sociálnej starostlivosti však neutícha, aj preto sa rozhodli otvoriť ďalšie zariadenie v Dvoroch nad Žitavou s kapacitou 100 lôžok a dnes v Šali.

Nové zariadenie vysvätil aj kaplán. Viac informácií o službách zariadenia poskytnú záujemcom priamo na mieste, telefonicky na čísle 0908 430 869, 0915 166 136 alebo mailom na solidaritasno@gmail.com.

Autor: (ek)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.04.2016
Dom ľudového bývania v Šali pripravil výstavu prác M. Dankovej a P. Súdorovej
Košíky z prútia a pedigu, drevorezbu, úžitkové i dekoračné predmety zhotovené z drôtu a keramiky predstaví výstava Univerzita tretieho veku – remeslá v priestoroch Domu ľudového bývania v Šali.
viac
15.02.2017
Petržalka chce poskytnúť učiteľom lacnejšie ubytovanie
Bratislavský samosprávny kraj po vzájomnej dohode s vedením bratislavskej mestskej časti Petržalka ubytuje viacerých pedagogických zamestnancov materských škôl v nevyužívaných priestoroch stredoškolských župných internátov. Prví sa budú môcť sťahovať už začiatkom júna.
viac
21.01.2018
Starosta Anton Emrich vidí možnú spoluprácu so župou pri senioroch
Ústretovejšiu spoluprácu pri zariadeniach pre dôchodcov očakáva starosta obce Moravský Svätý Ján Anton Emrich od nového vedenia Trnavského samosprávneho kraja (TTSK), s ktorým absolvoval prvý kontakt.
viac
08.03.2018
Tri tucty ruží ako prejav úcty i poďakovania za prácu a obetavosť
V zariadení pre seniorov - v Domove dôchodcov Santovka – sa pri príležitosti MDŽ konala malá, neformálna, ale o to milšia slávnosť. Starosta Santovky Ľubomír Lőrincz sa ženám – pracovníčkam zariadenia - poďakoval za ich náročnú a obetavú prácu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.09 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.15 %