Nedeľa 21.10.2018
Dnes má meniny 
Uršuľa
11°C Bratislava
09.01.2018 07:08

V Senici pribudne ďalších 11 zrekonštruovaných autobusových zastávok


S rekonštrukciou autobusových zastávok začalo mesto minulý rok na jeseň. Snímka zdroj: (senica.sk).


Mesto Senica bude aj v roku 2018 pokračovať v modernizácii zastávok mestskej hromadnej dopravy (MHD). V minulom roku modernizovalo 12 a v tomto roku bude vynovených ďalších 11 zastávok.


S výmenou a osadzovaním nových prístreškov zastávok MHD sa začalo v októbri 2017. Modernizácia sa začala 12 autobusovými zastávkami z celkového počtu 45. Z nich bolo 30 bez prístrešku a 15 je zastrešených. V minulom roku išlo na zastávky z rozpočtu mesta 49 000 eur.       

Na Sotinskej ulici boli osadené štyri nové zastávky, na Dlhej ulici a v mestských častiach Čáčov a Kunov po dve, po jednej na uliciach Hviezdoslavova a Lipová.       

V roku 2018 Senica v rekonštrukcii zastávok pokračuje. V rozpočte opäť vyčlenila 49 000 eur, za ktoré sa zmodernizuje 11 zastávok. Investícia by mala byť ukončená do začiatku leta.       

„K výmene a rekonštrukcii autobusových zastávok pristupujeme z viacerých dôvodov. Chceme postupne zjednotiť vzhľad autobusových zastávok a vybudovať ich aj tam, kde doteraz prístrešky neboli. Pri výmene prístreškov a vybavenia sme zohľadňovali estetické aj praktické hľadisko,“ vysvetlil vedúci oddelenia výstavby, dopravy a životného prostredia Ivan Šteffek.

S obnovou autobusových  zastávok  sa začalo tam, kde je najväčšia frekvencia cestujúcich. Rekonštrukcia zastávok spočíva  v odstránení doterajšej spevnenej plochy, starých prístreškov a mobiliáru.

Oceľová konštrukcia prístrešku je variabilná s možnosťou zväčšenia podľa potreby. Výplň prístrešku je z kaleného bezpečnostného skla a celý prístrešok vo farbách mesta - modrej a červenej. Vo vnútri sú osadné lavičky z odolného tropického dreva, ale aj novinka - oceľové ischiatické lavičky. Sú to v podstate opierky, ktoré poskytnú pohodlie čakajúcim,  no neposkytujú pohodlie na dlhé sedenie či ležanie ľuďom, ktorí na autobus nečakajú. 

Autor: (bar)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.11.2017
Nové žilinské trolejbusy boli slávnostne spustené do prevádzky
Mesto Žilina v spolupráci s Dopravným podnikom mesta Žiliny s. r. o. dbá o kvalitu cestovania mestskou hromadnou dopravou (MHD) a neustále sa snaží zvyšovať jej úroveň. Aj z tohto dôvodu sa začalo v roku 2012 s obnovou vozidlového parku MHD a pokračuje sa s ňou dodnes.
viac
05.01.2018
V Krupine chcú odovzdať obnovený Dom služieb aj mestský úrad
Prioritou vedenia mesta Krupina v tomto roku je obnova budov, miestnych komunikácii a tiež revitalizácia športovísk. K najväčším investíciám patrí rekonštrukcia Domu služieb, s ktorou sa začalo už vlani v lete.
viac
08.01.2018
Revitalizáciu Hlavného námestia chce mesto financovať po etapách
Novozámocká radnica pripravuje revitalizáciu Hlavného námestia. V súčasnosti je hotový ideový koncept, podľa ktorého sa má centrum mesta zmodernizovať. Magistrát už vyhlásil aj verejné obstarávanie na prípravu projektovej dokumentácie stavby.
viac
13.01.2018
Snina bude aj v tomto roku rekonštruovať osvetlenie
Sninská samospráva bude aj v tomto roku investovať do rekonštrukcie osvetlenia v meste. Týkať sa má ulíc Vihorlatská a Budovateľská. Zákazku bude realizovať spoločnosť Verejnoprospešné služby Snina.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.23 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.66 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.12 %