Nedeľa 25.08.2019
Dnes má meniny 
Ľudovít
°C
24.07.2019 06:55

V Žiline otvorili chránenú dielňu pre pacientov so sklerózou multiplex


Logo združenia sclerosis multiplex Nádej


Združenie sclerosis multiplex Nádej (ZSMN) otvorilo v poradí tretiu chránenú dielňu na Slovensku, tentoraz v Žiline. Zariadenie má slúžiť ako stacionár i kreatívne centrum. TASR o tom v stredu informovala predsedníčka ZSMN Jaroslava Valčeková.


Po zariadení v Bratislave a v Trenčíne tak vznikol priestor pre pacientov s diagnózou skleróza multiplex v ďalšom meste. Chránená dielňa sídli na Košickej ulici v areáli SAD Žilina a je predĺženou rukou združenia, všetky aktivity kooperuje s centrálou v Bratislave. „Okrem organizačnej práce je súčasťou dielne aj poskytovanie stacionárnych služieb. Pacienti majú v zariadení k dispozícii oxygenoterapiu, magnetoterapiu, infraterapiu, arteterapiu, stacionárny bicykel, artterapiu, ale aj špeciálnu, spinálnu dynamicko-progresívnu jogu,“ priblížila Valčeková.       

Dvere chránenej dielne Scarabeus 3 sú skúšobne otvorené od marca. Podľa Valčekovej si už našli svojich priaznivcov. „Tieto aktivity veľmi vítam, vďaka rôznym cvičeniam človek rozhýbe telo, lepšie sa koncentruje a vďaka tvorivým dielňam nachvíľu zabudne na bolesť a cíti sa lepšie,“ povedala pravidelná návštevníčka Scarabea 3.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.09.2016
Stretnutie drotárskych majstrov
Považské múzeum v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje v dňoch 16. – 17. 9. 2016 v areáli Budatínskeho hradu jubilejný XXV. ročník celoslovenského workshopu s medzinárodnou účasťou.
viac
22.05.2017
Na Liptove sa bude bicyklovať za dobrú vec
„Od Tatier k Dunaju“ – tak znie názov cyklistickej charitatívnej osvetovej akcie s medzinárodnou účasťou v prospech pacientov s chorobou sclerosis multiplex. Tento rok sa dejiskom pretekov stane opäť aj Liptov.
viac
09.03.2018
Veľkonočné trhy chránených dielní 2018
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR pozýva na Veľkonočné trhy, ktoré sa uskutočnia v priestoroch MPSVR SR na Špitálskej ulici č. 6, stredná budova v Bratislave. Začínajú sa v pondelok 12. marca a potrvajú do stredy 14. marca v čase od 09. hod do 14. hod.
viac
14.05.2019
Deň rodiny v Budatínskom parku už tento víkend
Žilinský samosprávny kraj sa i tento rok pripojí k oslavám, ktoré sa konajú po celom svete pri príležitosti Svetového dňa rodiny vyhláseného Organizáciou spojených národov. Deň rodiny s atraktívnym programom bude v areáli Budatínskeho hradu v nedeľu 19. mája.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.56 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.74 %