Streda 22.05.2019
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
11.03.2019 09:50

Valentínska kvapka krvi prilákala študentov


Ilustračná snímka, zdroj: Ahoj Komárno


Študenti viacerých stredných škôl v Komárne sa rozhodli darovať krv v rámci Valentínskej kvapky krvi. Kampaň Slovenského Červeného kríža, do ktorej sa zapojila aj Nemocnica Komárno, potrvá do 21. marca.


Darovanie krvi si už vyskúšalo 19 študentov zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Komárne i 38 študentov zo Strednej priemyselnej školy strojníckej a elektrotechnickej v Komárne. „Zatiaľ svoj záujem potvrdili študenti viacerých stredných škôl,“ povedala primárka oddelenia hematológie a transfuziológie Nemocnice Komárno Enikö Radi.       

Valentínska kvapka krvi je podľa jej slov vhodná príležitosť na to, ako získať prvodarcov a osloviť predovšetkým mladých ľudí. „Máme početnú skupinu darcov, ktorí darujú krv pravidelne, ale táto akcia je zameraná na nových darcov, ktorí dovŕšili 18 rokov. S potrebou pomáhať sa zoznámili práve vďaka celoslovenským kampaňovým aktivitám. Dalo by sa povedať, že komárňanskí študenti tvoria veľkú časť našej miestnej darcovskej základne,“ potvrdila Radi.       

Darcom sa môže stať každý, kto dosiahol vek 18 rokov, váži aspoň 50 kilogramov, neužíva pravidelne lieky, v posledných dvoch týždňoch pred darovaním krvi nebol chorý a v posledných šiestich mesiacoch nebol tetovaný. Každý darca pred samotným darovaním prejde vyšetrením, a to nielen z odobratej vzorky krvi, ale aj lekárom. Najbližšie darovanie krvi sa v Komárne uskutoční 19. marca.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.12.2016
Mikulášski motorkári opäť obdarovali deti v komárňanskej nemocnici
Detskí pacienti Všeobecnej nemocnice Komárno privítali aj tento rok členov motorkárskeho klubu Children of Heaven, ktorí ich prišli prekvapiť prezlečení za Mikulášov. V sobotu (3.12.) netradiční, motorizovaní Mikuláši rozdávali radosť a balíčky detským pacientom nemocnice.
viac
09.12.2016
Klub futbalových fanúšikov obdaroval detské oddelenie komárňanskej nemocnice
Futbaloví fanúšikovia z klubu „FELVIDÉKEN ÉLŐ FRADISKTÁK“ obdarovali 8. decembra 2016 detské oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi spoločnosť AGEL SK.
viac
13.03.2018
Komárňanskí zdravotníci pripravujú sobotňajší odber krvi
Hematologicko-transfúzne oddelenie Všeobecnej nemocnice Komárno, prevádzkovanej neziskovou organizáciou FORLIFE a manažérsky riadenej skupinou AGEL, pozýva verejnosť na sobotňajšie darovanie krvi v priestoroch nemocničného oddelenia od 7:30 hod. do 11:00 hod.
viac
05.04.2019
Nemocnica Komárno vzdeláva študentov farmácie
V Komárne sa vzdelávajú nielen študenti Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského, ale aj študenti z Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, dokonca študenti Farmaceutickej fakulty Karlovej Univerzity v Hradci Králové.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.10 %