Pondelok 25.06.2018
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
21°C Bratislava
16.04.2017 09:00

Veľkonočné vajce si vzalo na mušku vysoké faktúry za plyn a elektrinu


Ilustračný výrez pozvánky s propozíciami.


Tradičná karnevalová rozlúčka so snehom - Veľkonočné vajce, ktorá počas sviatkov jari v Kremnici nechýba už niekoľko desaťročí, sa tento rok uskutočnila s podtitulom "nezdražené".


Podujatie si v tomto ročníku zobralo na mušku vysoké faktúry za plyn či elektrinu. Konalo sa v nedeľu, 14. apríla,  od 14.00 h na Štefánikovom námestí v Kremnici.       Organizátori podujatia, ktorými sú mesto Kremnica a dobrovoľníci, sa každý rok snažia reflektovať na aktuálne spoločenské problémy. "Tento rok sme sa rozhodli prebrať nešťastné faktúry za energie. Budeme tam mať dozor aj z Úradu pre reguláciu sliepkových odvetví," uviedla vedúca oddelenia školstva, kultúry a športu Mestského úradu v Kremnici Hana Zlatošová.      

Prezentácia masiek bola o 14.00 h. Masky následne prešli trasu po námestí. "Máme tam ešte trochu snehu, ktorý nám ostal z predchádzajúceho podujatia, takže to bola aj rozlúčka so snehom," podotkla Zlatošová. Celým podujatím sprevádzala dychová hudba Minciar. Organizátori pripravili hodnotné ceny aj tombolu.

Veľkonočné vajce je tradičná karnevalová rozlúčka so snehom, ktorá tento rok "napísala" svoj 56. ročník. Medzi najväčšie legendy Veľkonočného vajca patrí určite Ladislav Aťo Fusko. Za posledné roky si podujatie získalo svojich fanúšikov aj pre svoju vtipnú zápletku. Nie je to len prehliadka najlepších kostýmov a masiek, ale aj obsahový náboj plný satiry, ktorý si každoročne berie na mušku nejakú významnú celospoločenskú udalosť.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.06.2016
Poslanci stoja na strane občanov a sú proti ťažobným záujmom investora
Prešovskí krajskí poslanci sa na dnešnom zastupiteľstve postavili za pisateľov otvoreného listu, ktorí nesúhlasia s prieskumnými prácami na území, kde sa nachádzajú ložiská ropy a zemného plynu.
viac
24.04.2017
V Bratislave bude jazdiť ekologický autobus
Vďaka spoločnosti SPP CNG s. r. o. (SPP CNG) pribudne do vozidlového parku Dopravného podniku Bratislava, akciová spoločnosť (DPB, a. s.) ďalší autobus s ekologickým pohonom na stlačený zemný plyn (CNG). Cestujúci tak budú využívať modernú a ekologickú formu cestovania.
viac
14.07.2017
Kremnickí poslanci prerozdelili ďalšie dotácie na kultúru a šport
Celkom siedmich žiadateľov podporili mestskí poslanci v druhom termíne prerozdeľovania dotácií z rozpočtu mesta Kremnica na rok 2017.
viac
09.05.2018
Čo prináša návrh reformy podpory obnoviteľných zdrojov energie?
Experti zo Slovenského zväzu výrobcov tepla pripravili k téme novely zákona odborný seminár, v rámci ktorého porovnajú súčasný a navrhovaný systém podpory. Seminár sa uskutoční v utorok 15. mája vo Zvolene.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.46 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.77 %