Nedeľa 25.02.2018
Dnes má meniny 
Frederik, Frederika
-5°C Bratislava
18.08.2017 11:00

Veriaci sa stretnú na trojdňovej odpustovej slávnosti


Ilustračná snímka.


Gréckokatolícki veriaci sa stretnú počas troch dní na odpustovej slávnosti na pútnickom mieste v Ľutine v okrese Sabinov. Program začína dnes večer a duchovné aktivity vyvrcholia v nedeľu 20. augusta slávnostnou svätou liturgiou.


  Ako informoval generálny vikár Prešovskej archieparchie Ľubomír Petrík, súčasťou odpustovej slávnosti Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Ľutine bude dnes a v sobotu (18. a 19.8.) Púť mladých. Hlavným bodom programu Púte mladých bude archijerejská svätá liturgia, ktorá sa začne dnes o 19.30 h na Ľutinskej hore. Evanjelizačný program bude pokračovať aj v noci, o 23.00 h bude eucharistická adorácia.       

Zajtra - v sobotu - budú pokračovať duchovné aktivity mladých od 8.30 h. Popoludní o 15.00 h začne Korunkou Božieho milosrdenstva, samotná odpustová slávnosť s večernou archijerejskou svätou liturgiou sa bude konať v Bazilike minor od 18.00 h. Ďalšie duchovné aktivity budú pokračovať aj v noci, a to v Bazilike minor a jej areáli aj na Ľutinskej hore.

Odpustová slávnosť vyvrcholí v nedeľu o 10.00 h slávnostnou archijerejskou svätou liturgiou na Ľutinskej hore, ktorej hlavným slúžiacim bude prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak, slávnostným kazateľom bude emeritný eparchiálny biskup Parmskej eparchie John Kudrick. Svoju účasť prisľúbili aj niekoľkí ďalší biskupi.       

Počas všetkých troch dní bude možné sledovať archieparchiálnu odpustovú slávnosť v Ľutine aj prostredníctvom novej gréckokatolíckej televízie Logos na internetovom portáli www.logos.tv.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.05.2016
V Brezne odštartoval štvordňový maratón podujatí a programov
Do programu Dní mesta Brezna mali možnosť zasiahnuť aj samotní obyvatelia. Vybrali si koncert skupiny Iné Kafe.
viac
30.05.2016
Na Slávnosti ruží budú podávať medovinu z ružových lupeňov
Už deviatykrát otvorí kaštieľ v Dolnej Krupej pri Trnave svoje brány Slávnosti ruží.
viac
04.10.2016
Palatínovo dedičstvo
V závere Roku Juraja Turza v Žilinskom kraji Turčianske kultúrne stredisko v Martine pripravuje spomienkovú slávnosť s názvom Palatínovo dedičstvo, ktorá sa uskutoční v sobotu 15. októbra 2016 o 17. hodine v Evanjelickom kostole v Necpaloch.
viac
27.04.2017
Na Bradle sa uskutočnia spomienkové podujatia k výročiu smrti M. R. Štefánika
Na Mohyle sa v sobotu 6. mája uskutoční celoštátna spomienková slávnosť na počesť M. R. Štefánika. Spomienkové podujatia organizuje mesto Brezová pod Bradlom v spolupráci s ministerstvom obrany, Trenčianskym samosprávnym krajom a Spoločnosťou M. R. Štefánika.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.57 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.01 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.42 %