Pondelok 17.06.2019
Dnes má meniny 
Adolf
°C
30.09.2018 12:25

Vnútrobloky na Prvomájke v Malackách sú po desaťročiach ako nové


Snímka a vizualizácia: Útvar strategického rozvoja MsÚ


Vnútroblok pri Spojenej škole, za Mestským centrom sociálnych služieb, v križovatke ulíc Pribinova a 1. mája, na Ulici M. Rázusa oproti Centru voľného času – tieto štyri lokality, ktoré ležia v dotyku s Ulicou 1. mája, sú po dlhých rokoch ako nové.


Namiesto štrku, panelov a kaluží sa parkuje na vydláždených miestach, revitalizovala sa zeleň, opravili sa kanalizačné vpuste či obrubníky. Iniciátorom zmien v tejto lokalite bol poslanec MsZ Pavol Tedla. „V našom piatom obvode bolo mnoho nedoriešených vecí, keďže obvod je územne veľmi členitý. Patria doň rodinné domy, bytové domy aj mestské zariadenia. S kolegyňou poslankyňou Katarínou Trenčanskou sa snažíme riešiť problémy, a práve vnútrobloky boli jedným z nich. Dlhé desaťročia sa do nich neinvestovalo, čo sa samozrejme prejavilo na ich stave," povedal P. Tedla.

Ostatným nateraz opraveným je vnútroblok na Ulici M. Rázusa oproti CVČ, odkiaľ zmizli staré panely a štrk. Pribudli nové chodníky, zámková dlažba, zeleň či nové kontajnerové stojisko mimo bytových domov. Obyvatelia sa tiež môžu tešiť na verejné osvetlenie, ktoré vo vnútrobloku doteraz nikdy nebolo, avšak aktuálne sa pripravuje a v priebehu pár dní bude dodaný stožiar.

Parkovisko pri CVČ zostalo zatiaľ v pôvodnom stave, pretože mesto podalo žiadosť o dotáciu z eurofondov na projekt dostavby CVČ. Ak prípadne budeme úspešní, parkovisko bude slúžiť pre stavebné mechanizmy. Spomínaný piaty obvod má podľa P. Tedlu pred sebou ďalšie plány: „Zostáva ešte vnútroblok pri Rulete a oprava prístupovej cesty ku garážam pri Inštalmonte. Svoje dokončenie si zaslúži aj Ulica Martina Rázusa, pretože sa tam na mnohých miestach počas dažďov hromadí voda.“ Ako ďalej povedal, spolu s K. Trenčanskou a vedením mesta diskutujú o Sasinkovej ulici a Ulici 1. mája tak, aby sa okrem nového povrchu vozovky opravili aj chodníky. Veľkou výzvou je križovatka pri Bille, kde už mesto zabezpečilo pozemky na jej rozšírenie, čím sa zlepší výjazd a prejazd vozidiel.

Autor: Ľ. Pilzová


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.12.2017
Park pred úradom práce v Prievidzi zrevitalizujú za asi 200 000 eur
Park pred úradom práce v Prievidzi sa budúci rok dočká obnovy. Na revitalizáciu priestranstva so zeleňou, súsoším sv. Cyrila a Metoda či fontánou vyčlenila samospráva Prievidze financie v budúcoročnom rozpočte.
viac
26.01.2018
Sídlisko Západ v Starej Ľubovni čaká revitalizácia vnútroblokových priestorov
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ako Riadiaci orgán pre Integrovaný regionálny operačný program, v pondelok 22. januára 2018 doručilo Mestu Stará Ľubovňa Rozhodnutie o schválení žiadosti o nenávratný finančný príspevok vo výške 640 609,27 eur.
viac
27.08.2018
Samospráva chce revitalizovať priestranstvo pred poštou
Zatraktívniť lokalitu a vytvoriť prostredie, kde by obyvatelia radi trávili voľný čas, je zámerom revitalizácie verejného priestranstva pred poštou na Jánošíkovej ulici, ktorú mieni v nasledujúcom období realizovať samospráva Rimavskej Soboty.
viac
17.09.2018
V Prievidzi zrevitalizovali park pred úradom práce
V pondelok 3. septembra boli ukončené práce na obnove priestoru pred úradom práce. Po sfinalizovaní parkových úprav je okolie sprístupnené verejnosti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.19 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.66 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.16 %