Sobota 17.08.2019
Dnes má meniny 
Milica
°C
29.01.2016 12:00

Vo Vysokej nad Kysucou monitorujú svoje vozidlá pomocou GPS zariadení


Navigácia pomáha mestu získať prehľad o pohybe vozidiel v jeho vlastníctve. (Foto: Pixabay.com)


Obec Vysoká nad Kysucou v snahe zjednodušiť evidenciu a zefektívniť prevádzku motorových vozidiel pristúpila k inštalácii GPS zariadení do motorových vozidiel, ktoré sú v jej vlastníctve.


stupom tohto systému je presná elektronická kniha jázd, obsahujúca všetky sledované dáta a hodnoty vrátane trás, prejdenej vzdialenosti a, samozrejme, spotreby. Všetky získané údaje sa online ukladajú do prevádzkového systému, ktorého súčasťou je aj grafické znázornenie prejdenej trasy či meno vodiča, ktorý jazdu absolvoval. Systém po skúšobnej a testovacej časti spustili do ostrej prevádzky 8. decembra 2015.

Nadstavbovou, resp. verejnou časťou tohto projektu je online výstup o aktuálnom pohybe motorových vozidiel vo vlastníctve obce, ktorých lokalizovanie a aktuálny pohyb možno sledovať v aplikácii umiestnenej na webovej stránke obce Vysoká nad Kysucou. Výpovednú hodnotu projektu umocňuje aj skutočnosť, že na online systém evidencie vozidiel prešli aj externí dodávatelia služieb, ktorí pre Vysokú nad Kysucou robia zimnú údržbu miestnych komunikácií.

Výstupom pre samotných obyvateľov je teda aj to, že po jednoduchom „kliku“ na webovej stránke obce získajú okamžitú informáciu, kde sa v zime momentálne nachádza traktor, ktorý zabezpečuje zimnú údržbu ich prístupovej miestnej komunikácie alebo automobil, ktorý im prostredníctvom obcou zabezpečovanej sociálnej služby vezie stravu.

Autor: (ocú)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.08.2019
Pomôže povinné váženie odpadu samosprávam dostať ho pod kontrolu?
V máji 2019 zverejnilo Ministerstvo životného prostredia návrh novely zákona o odpadoch (návrh doplnenia §16 o nový odsek 10) s formuláciou, podľa ktorej budú mať zberové spoločnosti povinnosť zabezpečiť vybavenie zberných vozidiel vážiacim systémom.
viac
12.08.2019
Hontianska paráda opäť oživí zabudnuté zvyky obce a regiónu
Neľahký život remeselníckeho ľudu z regiónu Hont, ale najmä jeho jedinečné kultúrne bohatstvo a už takmer zabudnuté zvyky, ožijú v obci Hrušov v okrese Veľký Krtíš. V dňoch 16. – 17. augusta sa tam uskutoční 24. ročník folklórneho festivalu Hontianska paráda.
viac
12.08.2019
Po komplexnej rekonštrukcii opäť otvoria pasáž z námestia
Po kompletnej rekonštrukcii onedlho mesto Stará Ľubovňa opäť sprístupní pasáž na Námestí sv. Mikuláša. Podľa primátora Ľuboša Tomka išlo o jednu z najvýznamnejších investičných akcií mesta, ktorú realizovali vlani a počas tohto roka.
viac
12.08.2019
Čierne skládky treba nahlasovať, apeluje ZMOS, MŽP ich rieši odpadovou politikou
Všímavosť ľudí považuje Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) pri čiernych skládkach za dôležitú. „Včasné odstránenie čiernej skládky je omnoho lacnejšie, ako jej neskoršia, finančne drahá likvidácia s problematickým dokazovaním jej pôvodcu,“ pripomenul hovorca združenia Michal Kaliňák.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.36 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.88 %