Nedeľa 22.09.2019
Dnes má meniny 
Móric
°C
03.03.2016 12:00

Vyhlásenie predsedu Združenia miest a obcí Slovenska k parlamentným voľbám


Michal Sýkora, predseda Združenia miest a obcí Slovenska (Foto: archív)


Parlamentné voľby do Národnej rady Slovenskej republiky netreba vnímať iba ako možnosť vyjadriť názor na politické strany.


Sú aj o našej zodpovednosti a našej úcte k demokracii, ktorá ako jediná z foriem vlády garantuje možnosť slobodného výberu. Ísť voliť znamená aj dôstojným spôsobom vyjadriť svoj názor na spoločnosť. Budem veľmi rád, ak pozvanie k voľbám prijme čo najviac voličov.

Naše hlasovanie nebude len o stranách, hnutiach, či koalíciách alebo kandidátoch. Nemali by sme ho vnímať ako súboj – kto z koho. Na parlamentné voľby sa treba pozerať aj ako na schopnosť kandidátov dôstojne pozvať voličov k hlasovacím urnám, k rozhodovaniu o tom, ako sa bude v ďalších rokoch rozvíjať Slovensko, naša spoločnosť, mestá a obce.

Dôležité je, aby svoje volebné právo využilo čo najviac voličov. Reprezentatívnosť v účasti na voľbách prispieva spoločnosti k stabilite a pozitívne umocňuje spoločenskú atmosféru.

Verím, že mestá a obce aj pri týchto voľbách zvládnu organizačné a technické úlohy, čím preukážu svoju schopnosť plniť nielen vlastné povinnosti a úlohy, ale aj tie, ktoré zabezpečujú v rámci preneseného výkonu štátnej správy.

Autor: Michal SÝKORA, predseda Združenia miest a obcí Slovenska


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.09.2019
Inteligentné mestá potrebujú inteligentné riešenia
Pozývame Vás na konferenciu SMART CITY, ktorá sa bude konať v hoteli Radisson Blu Carlton v Bratislave dňa 24. septembra 2019.
viac
16.09.2019
Európsky týždeň mobility v Žiline prinesie množstvo aktivít a MHD zadarmo
Žilina sa aj v tomto roku zapája do Európskeho týždňa mobility, ktorý sa koná od 16. do 22. septembra.
viac
18.09.2019
ZMOS zrealizovalo prieskum k obedom v školách
Združenie miest a obcí Slovenska v polovici augusta zrealizovalo plošný prieskum zameraný na problematiku obedov na školách. Čísla odkrývajú realitu a do celej problematiky prinášajú viaceré dôležité súvislosti.
viac
18.09.2019
Vezmi si ma! Vyzývajú výrobcovia obyvateľov na boj s voľne pohodeným odpadom
Prieskum iniciovaný najväčšou organizáciou zodpovednosti výrobcov ENVI - PAK zisťoval počas mesiacov júl a august, ako vnímajú situáciu s odpadmi slovenské mestá a obce.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %