Utorok 15.10.2019
Dnes má meniny 
Terézia
°C
04.02.2016 08:00

Výzva na získanie dotácie pre kultúru v bratislavskej župe


Čerpanie dotácií na kultúru v Bratislave prešlo zmenami. (Foto: Pixabay.com)


BSK aj v roku 2016 plánuje podporiť kultúru v kraji Regionálnou dotačnou schémou na podporu kultúry, ktorá vychádza zo schválenej stratégie rozvoja kultúry v Bratislavskom samosprávnom kraji 2015 - 2020.


„Takýto kultúrny mechanizmus je prelomový a dosahuje úroveň modelov kultúrnych veľmocí ako je napríklad Rakúsko, Nemecko, kde je zvykom budovať a podporovať kultúru,“ vyjadril sa župan Pavol Frešo. Regionálna dotačná schéma je historicky prvá samostatná dotačná schéma na podporu kultúry na princípe nezávislého odborného rozhodovania na Slovensku. Je to spôsob kultúrnych dotácií, ktorými bratislavská župa podporuje živú kultúru v rôznych oblastiach. Na to, čo župa podporí, má veľký vplyv rozhodnutie nezávislej komisie zloženej zo špičkových kultúrnych pracovníkov a nezávislých kultúrnych osobností. V roku 2015 bolo tohto programu podporených 115 projektov v celkovej sume 400 000 eur. Bratislavská regionálna dotačná schéma na podporu kultúry pokračuje aj v tomto roku, a to druhou výzvou, ktorú Bratislavský samosprávny kraj vyhlásil 30. 11. 2015.

Výzva z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry na rok 2016 teda stále beží a termín uzávierky podávania žiadostí so všetkými prílohami je 1. február 2016. Platná bude len tá žiadosť, ktorá bude registrovaná v elektronickom informačnom systéme zverejnenom na stránke BSK a zároveň fyzicky doručená na podateľňu v stanovenom termíne. Žiadosti bude opäť posudzovať nezávislá deväťčlenná rada BSK pre kultúru a umenie, ktorá bola nominovaná na dva roky, do ktorej budú nominovaní ďalší deviati hodnotitelia, aby každú žiadosť hodnotili dvaja ľudia. Informácie týkajúce sa Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy ako aj výzvy na predkladanie žiadostí sú dostupné na web stránke Bratislavského samosprávneho kraja.

 

 

Autor: (ts-bsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.10.2019
V Podunajských Biskupiciach vysadili 200 nových stromov
V bratislavských Podunajských Biskupiciach vysadili na ulici Padlých hrdinov, Biskupická a Komárovská dobrovoľníci 200 nových stromov. Majú prispieť ku skvalitneniu životného prostredia v mestskej časti Podunajské Biskupice.
viac
08.10.2019
Verejné i súkromné subjekty môžu požiadať o podporu pre cezhraničné projekty
Samosprávy, neziskové organizácie, ale napríklad aj malí a strední podnikatelia z Bratislavského kraja sa môžu uchádzať o príspevky na verejnoprospešné slovensko–maďarské cezhraničné aktivity.
viac
08.10.2019
Okná na kostolíku pri Domaši zrekonštruovali aj s podporou cyklistov
Okná na kostolíku v Novej Kelči v okrese Vranov nad Topľou zrekonštruovali aj vďaka podpore cyklistov. Počas júlového cyklistického podujatia Okolo Domaše vyzbierali na opravu tejto národnej kultúrnej pamiatky 600 eur.
viac
09.10.2019
Zvolenská Slatina: Dni ochotníckeho divadla venujú rodáčke Márii Ďuríčkovej
Dni ochotníckeho divadla, ktoré budú tento rok venované 100. výročiu narodenia rodáčky, spisovateľky Márie Ďuríčkovej, pripravujú vo Zvolenskej Slatine v okrese Zvolen od 13. do 20. októbra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.54 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.76 %