Pondelok 16.09.2019
Dnes má meniny 
Ľudmila
°C
22.08.2019 09:15

Zamestnanci MsÚ budú úradovať v parku, chcú byť bližšie k ľuďom


Ilustračná snímka (tasr)


Posledné dve augustové stredy budú pracovníci odboru sociálnych vecí a rodiny z dolnokubínskej radnice úradovať v Parku Martina Kukučína. Obyvateľom poskytnú užitočné informácie a služby súvisiace prevažne so začiatkom školského roka.


Podľa dolnokubínskeho primátora Jána Prílepka je cieľom iniciatívy vyjsť v ústrety obyvateľom. Pracovníci odboru sociálnych vecí budú k dispozícii od 10.00 h do 16.00 h v rámci podujatia Leto v parku. „Našou snahou je dostať služby, ktoré poskytujeme na mestskom úrade, aj mimo tejto budovy. Hlavne tam, kde sa ľudia stretávajú, aby sme im tam boli nápomocní,“ povedal Prílepok.       

Dolnokubínčania si tak môžu v parku vybaviť napríklad poukaz na školské potreby v hodnote 50 až 100 eur. Ten je určený pre rodičov, ktorých deti nastupujú do prvého ročníka základnej školy. „Záujemcom na mieste dáme presný návod, ako požiadať o príspevok, pomôžeme im aj s vyplňovaním potrebných dokumentov. Tiež budú môcť doložiť potrebné veci k žiadosti o príspevok. Rozhodli sme sa, že v parku budeme dva týždne po sebe, aby mohli obyvatelia mesta doložiť potrebné doklady a skompletizovať žiadosť,“ vysvetlila Katarína Trubanová z odboru sociálnych vecí a rodiny na dolnokubínskej radnici.       

Príspevok pri nástupe dieťaťa na povinnú školskú dochádzku poskytuje mesto na základe žiadosti jedného z rodičov dieťaťa, ktoré dosiahlo šesť rokov a nastúpilo na povinnú školskú dochádzku do školy na území mesta. „K žiadosti je potrebné priložiť aj rozhodnutie o prijatí dieťaťa do prvého ročníka. V prípade, že sú v rodine aj staršie deti, musia si riadne plniť školskú dochádzku. Taktiež zákonný zástupca a iné s ním spoločne posudzované osoby musia mať splnené všetky povinnosti voči mestu,“ priblížila Trubanová.       

Pri prvom a druhom narodenom dieťati je poukaz vo výške 50 eur a pri treťom a ďalšom narodenom dieťati je to 100 eur. „Finančný príspevok vyplácame formou poukazu na nákup školských potrieb u zmluvného dodávateľa. Vydáva sa až po vydaní rozhodnutia mestom, no spravidla je to do 30 kalendárnych dní,“ doplnila.       

Tlačivo so žiadosťou nájdu záujemcovia aj na internetovej stránke mesta alebo priamo u pracovníkov odboru v Parku Martina Kukučína. Žiadosť o finančný príspevok pri nástupe dieťaťa na povinnú školskú dochádzku je možné podať najneskôr do konca októbra.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.11.2017
Projekt Z náručia poznania upútal najmladších
„Veď toto je lepšie ako tablet“. Táto veta dolnokubínskeho škôlkara bola azda najlepšou pochvalou za všetko úsilie, ktoré sprevádzalo prípravu a realizáciu projektu Z náručia poznania.
viac
08.12.2017
Oravská galéria pozýva na výstavu betlehemov s názvom Mystérium Vianoc
Oravská galéria počas adventného i vianočného obdobia ponúka návštevníkom opäť nahliadnutie do svojich bohatých zbierok.
viac
12.12.2018
Centrálne námestie žije sviatočnou atmosférou, začali sa vianočné trhy
Centrálne námestie v najväčšom oravskom meste, Dolnom Kubíne, v týchto dňoch ožíva atmosférou blížiacich sa Vianoc. Priniesli ju tradičné trhy, ktoré domácich i návštevníkov lákajú na voňavé dobroty, produkty z dielní domácich majstrov remeselníkov či vianočný kultúrny program.
viac
25.02.2019
Mesto sa pripravuje na vstup investora, v pláne má ďalšie investície
V tomto roku mesto Kežmarok postaví ďalší cyklochodník, pokračovať bude aj v prácach na dokončení zimného štadióna a v projekte vybudovania centra integrovanej zdravotnej starostlivosti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.61 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %