Pondelok 11.12.2017
Dnes má meniny 
Hilda
11.6°C Bratislava
11.03.2016 10:24

Zástupcovia Združenia miest a obcí Slovenska navštívili bruselské inštitúcie EÚ


Delegácia Združenia miest a obcí Slovenska.


Bratislava – 11. marca 2016 - V dňoch 9. a 10. marca 2016 sa v Bruseli uskutočnili pracovné stretnutia zástupcov ZMOS s podpredsedom EK a komisárom pre energetiku Marošom Šefčovičom, stálym predstaviteľom SR pri EÚ Petrom Javorčíkom a prezidentom Výboru regiónov Marku Markkulom.


Počas pracovnej cesty, ktorú zorganizovalo zastúpenie Európske komisie na Slovensku, primátori, starostovia a odborní pracovníci ZMOS absolvovali aj rad ďalších odborných prezentácií a diskusií. Pracovný program bol orientovaný na výmenu skúseností a informácií v dôležitých oblastiach života miestnej územnej samosprávy, ktoré sa týkali zamestnanosti, kohéznej politiky, energetiky, verejného obstarávania a životného prostredia.

Delegácii ZMOS bol predstavený aj koncept tém a podujatí zameraných na samosprávu, ktorými sa bude Slovenská republika prezentovať počas vedenia Predsedníctva Rady EÚ v druhej polovici tohto roka.

Podľa predsedu ZMOS Michala Sýkoru bola účasť zástupcov ZMOS na pracovných rokovaniach v Bruseli obojstranne prospešná. „ Potvrdilo sa, že je lepšia raz vidieť ako sto krát počuť,“ povedal predseda ZMOS Michal Sýkora a pokračoval: „Je veľmi dobré, ak máme informácie ako sa hovorí z prvej ruky a keď máme možnosť hovoriť o každodenných problémoch a skúsenostiach so zástupcami tých európskych inštitúcií, ktorých riešenia a rozhodnutia sa dotýkajú aj našich miest a obcí. Som veľmi rád, že z vlaňajšieho jesenného stretnutia s vedúcim zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušanom Chrenekom vzišlo nielen pozvanie na túto pracovnú cestu, ale aj perspektíva na dlhodobú a vzájomne obojstranne prospešnú spoluprácu“. Podľa predsedu ZMOS bude dobré, ak združenie bude úzku spolupracovať a aktívne komunikovať so zástupcami Slovenskej republiky v Bruseli. „Vidím tu obrovský potenciál, ktorý je potrebné využiť v prospech našich miest a obcí,“ zdôraznil Michal Sýkora, ktorého tiež veľmi potešila aktivita slovenskej delegácie. „Ukázalo sa, že zástupcovia našej delegácie boli v diskusiách a na rokovaniach vecní, čo dokazuje, že ZMOS má spomedzi samosprávnych združení členských štátov EÚ nielen veľmi vysokú reprezentatívnosť, ale aj dostatočnú orientáciu v jednotlivých európskych témach.“

Autor: (red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.04.2016
Bez vybudovania cestných komunikácií je rozvoj regiónu nemysliteľný
V Michalovej sa 16. marca konal snem Regionálneho združenia miest a obcí Horehronia a Stredného Rudohoria. Na sneme sa zúčastnili primátor mesta Brezno a 24 starostov a starostiek okresu Brezno.
viac
18.05.2016
Silná samospráva – pilier stabilnej spoločnosti
V bratislavskej Inchebe dnes o 13. hodine začal 27. snem Združenia miest a obcí Slovenska.
viac
29.09.2016
Ružinovskí poslanci schválili predaj pozemkov pre výstavbu diaľnice
Na zasadaní miestneho zastupiteľstva 27. septembra poslanci jednomyseľne schválili odpredaj takmer 150 pozemkov.
viac
18.11.2016
Zákon neumožňuje obecnému zastupiteľstvu určiť starostovi jeho zástupcu
Užitočné rady a informácie - právna poradňa v Obecných novinách. Odpovedá JUDr. Daniela Franzenová z Kancelárie ZMOS.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.75 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
17.30 %