Pondelok 23.10.2017
Dnes má meniny 
Alojzia
10°C Bratislava
11.03.2016 10:24

Zástupcovia Združenia miest a obcí Slovenska navštívili bruselské inštitúcie EÚ


Delegácia Združenia miest a obcí Slovenska.


Bratislava – 11. marca 2016 - V dňoch 9. a 10. marca 2016 sa v Bruseli uskutočnili pracovné stretnutia zástupcov ZMOS s podpredsedom EK a komisárom pre energetiku Marošom Šefčovičom, stálym predstaviteľom SR pri EÚ Petrom Javorčíkom a prezidentom Výboru regiónov Marku Markkulom.


Počas pracovnej cesty, ktorú zorganizovalo zastúpenie Európske komisie na Slovensku, primátori, starostovia a odborní pracovníci ZMOS absolvovali aj rad ďalších odborných prezentácií a diskusií. Pracovný program bol orientovaný na výmenu skúseností a informácií v dôležitých oblastiach života miestnej územnej samosprávy, ktoré sa týkali zamestnanosti, kohéznej politiky, energetiky, verejného obstarávania a životného prostredia.

Delegácii ZMOS bol predstavený aj koncept tém a podujatí zameraných na samosprávu, ktorými sa bude Slovenská republika prezentovať počas vedenia Predsedníctva Rady EÚ v druhej polovici tohto roka.

Podľa predsedu ZMOS Michala Sýkoru bola účasť zástupcov ZMOS na pracovných rokovaniach v Bruseli obojstranne prospešná. „ Potvrdilo sa, že je lepšia raz vidieť ako sto krát počuť,“ povedal predseda ZMOS Michal Sýkora a pokračoval: „Je veľmi dobré, ak máme informácie ako sa hovorí z prvej ruky a keď máme možnosť hovoriť o každodenných problémoch a skúsenostiach so zástupcami tých európskych inštitúcií, ktorých riešenia a rozhodnutia sa dotýkajú aj našich miest a obcí. Som veľmi rád, že z vlaňajšieho jesenného stretnutia s vedúcim zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušanom Chrenekom vzišlo nielen pozvanie na túto pracovnú cestu, ale aj perspektíva na dlhodobú a vzájomne obojstranne prospešnú spoluprácu“. Podľa predsedu ZMOS bude dobré, ak združenie bude úzku spolupracovať a aktívne komunikovať so zástupcami Slovenskej republiky v Bruseli. „Vidím tu obrovský potenciál, ktorý je potrebné využiť v prospech našich miest a obcí,“ zdôraznil Michal Sýkora, ktorého tiež veľmi potešila aktivita slovenskej delegácie. „Ukázalo sa, že zástupcovia našej delegácie boli v diskusiách a na rokovaniach vecní, čo dokazuje, že ZMOS má spomedzi samosprávnych združení členských štátov EÚ nielen veľmi vysokú reprezentatívnosť, ale aj dostatočnú orientáciu v jednotlivých európskych témach.“

Autor: (red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.05.2016
Silná samospráva – pilier stabilnej spoločnosti
V bratislavskej Inchebe dnes o 13. hodine začal 27. snem Združenia miest a obcí Slovenska.
viac
02.11.2016
Štefan Škultéty: Čerpanie eurofondov je kľúčové z hľadiska regionálneho rozvoja
Predsedovia odborných sekcií Rady ZMOS nám prezradili, ako vnímajú samosprávu v tomto volebnom období a čomu sa venujú ich sekcie. V aktuálnom vydaní Obecných novín odpovedá primátor Turčianskych Teplíc a predseda sekcie regionálneho rozvoja, cestovného ruchu a kúpeľníctva Rady ZMOS Štefan Škultéty.
viac
18.11.2016
Zákon neumožňuje obecnému zastupiteľstvu určiť starostovi jeho zástupcu
Užitočné rady a informácie - právna poradňa v Obecných novinách. Odpovedá JUDr. Daniela Franzenová z Kancelárie ZMOS.
viac
26.02.2017
Poslanec, zastupujúci starostu, nemá nárok na odstupné
Užitočné rady a informácie - právna poradňa v Obecných novinách. Odpovedá JUDr. Daniela Franzenová zo Združenia miest a obcí Slovenska.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.37 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
17.49 %