Utorok 15.10.2019
Dnes má meniny 
Terézia
°C
10.02.2016 12:00

Zdaňovanie členov volebných komisií bude prebiehať po novom


Voľby sa novými predpismi pre samosprávy zjednoduchšia. (Foto: tasr)


Oblasť zdaňovania, a najmä plnenie odvodových povinnosti pre predsedov, členov a zapisovateľov volebných komisií na úrovni pôsobností, ktoré zabezpečujú mestá a obce, bola v minulých rokoch pre mnohé samosprávy „nočnou morou".


Nie preto, že by účtovníčky nevedeli vypočítať daň, odvody, prihlásiť alebo odhlásiť ľudí z evidencií. Zámerom ZMOS bolo v minulých rokoch pomôcť vyriešiť tieto otvorené otázky postavenia predsedov, členov a zapisovateľov volebných komisií, predsedu, člena a zapisovateľa komisie pre referendum a sčítacieho komisára, a s tým súvisiace problémy s ich zdaňovaním, platením odvodov na sociálne a zdravotné poistenie. Aj keď ZMOS nie je inštitúciou, ktorá je oprávnená na výklad legislatívnych noriem, sme presvedčení, že tento materiál môže pomôcť lepšie sa zorientovať v citlivej problematike zdaňovania a odvodových povinností pre predsedov, zapisovateľov a členov volebných komisií na miestnej úrovni.

Táto oblasť prinášala mnohé vecné problémy a otázniky, ktoré by sa dali zovšeobecniť asi nasledovne:

Čítajte v Obecných novinách 5-6/2016 na str. 6.

Autor: (red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.10.2019
V Podunajských Biskupiciach vysadili 200 nových stromov
V bratislavských Podunajských Biskupiciach vysadili na ulici Padlých hrdinov, Biskupická a Komárovská dobrovoľníci 200 nových stromov. Majú prispieť ku skvalitneniu životného prostredia v mestskej časti Podunajské Biskupice.
viac
07.10.2019
Maškrty zo zabíjačky v Skanzene Nová Bystrica – Vychylovka
Ak vám prišla v októbri chuť na zabíjačkové špeciality, pozývame Vás do Skanzenu Vychylovka – Nová Bystrica v nedeľu 13. októbra 2019 na ochutnávku tradičných jedál zo zabíjačky.
viac
07.10.2019
Lampiónový sprievod sv. Martina bude mať charitatívny rozmer
Tradičný lampiónový sprievod svätého Martina v novembri deviatykrát zaplní ružomberské ulice. Tento rok bude jeho súčasťou aj benefičná aktivita Pomôžme s pocitom domova, zameraná na zber posteľnej bielizne či drogérie.
viac
08.10.2019
Verejné i súkromné subjekty môžu požiadať o podporu pre cezhraničné projekty
Samosprávy, neziskové organizácie, ale napríklad aj malí a strední podnikatelia z Bratislavského kraja sa môžu uchádzať o príspevky na verejnoprospešné slovensko–maďarské cezhraničné aktivity.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.54 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.76 %