Sobota 17.08.2019
Dnes má meniny 
Milica
°C
10.02.2016 12:00

Zdaňovanie členov volebných komisií bude prebiehať po novom


Voľby sa novými predpismi pre samosprávy zjednoduchšia. (Foto: tasr)


Oblasť zdaňovania, a najmä plnenie odvodových povinnosti pre predsedov, členov a zapisovateľov volebných komisií na úrovni pôsobností, ktoré zabezpečujú mestá a obce, bola v minulých rokoch pre mnohé samosprávy „nočnou morou".


Nie preto, že by účtovníčky nevedeli vypočítať daň, odvody, prihlásiť alebo odhlásiť ľudí z evidencií. Zámerom ZMOS bolo v minulých rokoch pomôcť vyriešiť tieto otvorené otázky postavenia predsedov, členov a zapisovateľov volebných komisií, predsedu, člena a zapisovateľa komisie pre referendum a sčítacieho komisára, a s tým súvisiace problémy s ich zdaňovaním, platením odvodov na sociálne a zdravotné poistenie. Aj keď ZMOS nie je inštitúciou, ktorá je oprávnená na výklad legislatívnych noriem, sme presvedčení, že tento materiál môže pomôcť lepšie sa zorientovať v citlivej problematike zdaňovania a odvodových povinností pre predsedov, zapisovateľov a členov volebných komisií na miestnej úrovni.

Táto oblasť prinášala mnohé vecné problémy a otázniky, ktoré by sa dali zovšeobecniť asi nasledovne:

Čítajte v Obecných novinách 5-6/2016 na str. 6.

Autor: (red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.08.2019
Pomôže povinné váženie odpadu samosprávam dostať ho pod kontrolu?
V máji 2019 zverejnilo Ministerstvo životného prostredia návrh novely zákona o odpadoch (návrh doplnenia §16 o nový odsek 10) s formuláciou, podľa ktorej budú mať zberové spoločnosti povinnosť zabezpečiť vybavenie zberných vozidiel vážiacim systémom.
viac
12.08.2019
Hontianska paráda opäť oživí zabudnuté zvyky obce a regiónu
Neľahký život remeselníckeho ľudu z regiónu Hont, ale najmä jeho jedinečné kultúrne bohatstvo a už takmer zabudnuté zvyky, ožijú v obci Hrušov v okrese Veľký Krtíš. V dňoch 16. – 17. augusta sa tam uskutoční 24. ročník folklórneho festivalu Hontianska paráda.
viac
12.08.2019
Čierne skládky treba nahlasovať, apeluje ZMOS, MŽP ich rieši odpadovou politikou
Všímavosť ľudí považuje Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) pri čiernych skládkach za dôležitú. „Včasné odstránenie čiernej skládky je omnoho lacnejšie, ako jej neskoršia, finančne drahá likvidácia s problematickým dokazovaním jej pôvodcu,“ pripomenul hovorca združenia Michal Kaliňák.
viac
12.08.2019
Po komplexnej rekonštrukcii opäť otvoria pasáž z námestia
Po kompletnej rekonštrukcii onedlho mesto Stará Ľubovňa opäť sprístupní pasáž na Námestí sv. Mikuláša. Podľa primátora Ľuboša Tomka išlo o jednu z najvýznamnejších investičných akcií mesta, ktorú realizovali vlani a počas tohto roka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.36 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.88 %