Piatok 23.03.2018
Dnes má meniny 
Adrián
7.1°C Bratislava
08.03.2018 07:00

Združenie miest a obcí – región Turiec oslávilo štvrťstoročnicu


Ilustračná snímka - pohľad na účastníkov


Združenie miest a obcí – región Turiec (ZMOT) si v závere minulého roku pripomenulo 25. výročie svojho vzniku. V Dražovciach sa členovia združenia stretli s jeho zakladateľmi - bývalými starostami a primátormi.


Podujatie, ktoré sa uskutočnilo v sále kultúrneho domu v Dražkovciach 13. decembra 2017, bolo výnimočné tým, že naň boli pozvaní nielen súčasní, ale aj všetci žijúci bývalí primátori a starostovia miest a obcí. V neformálnom stretnutí plnom emócii dostal každý účastník ďakovný list za rozvoj miestnej územnej samosprávy v regióne Turiec a malý darček v taške s logom ZMOT a informáciou o tomto výročí.

Bývalí primátori a starostovia vysoko ocenili, že sa na nich nezabúda. Pre mnohých z nich to bolo nielen rozhodujúce zamestnanie, v ktorom strávili roky života, ale aj akási „široká rodina“ a priateľstvá na celý život. Tí súčasní si zas uvedomili, že už po nasledujúcich voľbách môžu byť niektorí z nich v rovnakej pozícii a určite by podobné stretnutia v budúcnosti uvítali aj oni.

K darčekom patrilo aj vystúpenie miestnej speváckej skupiny žien a detí zo základnej a materskej školy. V slávnostných prejavoch postupne vystúpili predseda ZMOT, primátor mesta Turany Miroslav Blahušiak, ako aj bývalý starosta obce Mošovce a expredseda ZMOT Ján Žirko, no a Ivica Súkeníková, predsedníčka Krajskej rady ZPOZ „Človek – človeku“.

M. Blahušiak: Máme za sebou štvrťstoročie plodnej práce

K účastníkom slávnostného podujatia sa v jeho úvode prihovoril predseda ZMOT, primátor mesta Turany Miroslav Blahušiak, ktorý pripomenul rýchly beh času: Len nedávno sa začínalo volebné obdobie 2014 – 2018 a odrazu sa nachádzame v jeho záverečnej fáze. „Je tu preto čas zamyslieť sa, bilancovať a pripravovať plány do budúcnosti. Platí to v plnom rozsahu aj pre Združenie miest a obcí – región Turiec, ktorého som predsedom a ktoré si na našom slávnostnom sneme pripomína významné výročie svojho vzniku. Pozvali sme naň aj bývalých starostov a primátorov. Mnohí z nich si veľmi dobre pamätajú na začiatky pôsobenia územných samospráv a vznik regionálnych združení miest a obcí. Možno tiež majú pocit, že to bolo nedávno, keď vznikalo aj naše Združenie miest a obcí - región Turiec. Medzitým však ubehlo už neuveriteľných 25 rokov.“

V ďalšej časti M. Blahušiak stručne zhrnul históriu združenia: ustanovujúca členská schôdza členov združenia, ako pripomenul, sa konala 17. 9. 1992. „Zo súčasných starostov, ktorí sú nepretržite vo svojich funkciách si na toto obdobie určite veľmi dobre spomínajú už len Viera Šalagová, Oľga Wágnerová, František Hideg a Ján Záborský...

Viac v Obecných novinách č. 9-10/2018

 

Autor: (r)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.03.2016
Najkrajším regionálnym kalendárom na Slovensku je Objavuj Prešovský kraj
V súťaži o najkrajší kalendár Slovenska 2016 získal Prešovský samosprávny kraj (PSK) v kategórii regióny po štvrtý raz prvé miesto. Tohtoročný kalendár s názvom Objavuj Prešovský kraj pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska.
viac
17.05.2016
V galantsko-šalianskom regióne sa diskutovalo najmä o doprave a komunikáciách
Zástupcovia členských miest a obcí Združenia miest a obcí galantsko-šalianskeho regiónusa 28. apríla zišli na výročnom valnom zhromaždení. Združenie miest a obcí Slovenska na ňom zastupoval jeho výkonný podpredseda Jozef Turčány.
viac
10.06.2016
Liptáci otvorili letnú turistickú sezónu
Obec Liptovský Ján bola vo štvrtok dejiskom spoločného otvorenia letnej turistickej sezóny v liptovskom regióne.
viac
20.07.2016
Deti sa môžu v Slovenskom raji a na Spiši vydať po Šťastíkových stopách
Pre rodiny s deťmi pripravila Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Slovenský raj & Spiš letnú prázdninovú súťaž s názvom Šťastíkova cesta za poznaním a dobrodružstvom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.78 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.88 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.35 %