Nedeľa 26.05.2019
Dnes má meniny 
Dušan
°C
15.05.2019 11:35

Žilina zavádza novú službu - osloví podnikateľov na predloženie ponuky


Ilustračná snímka mesto Žilina


Žilinská samospráva chce vychádzať v ústrety stavebným firmám. Za týmto účelom plánuje vytvoriť evidenciu podnikateľských subjektov zo stavebnej oblasti, ktorých bude následne, pri vyhlasovaní zákaziek s nízkou hodnotou, oslovovať na predloženie ponuky.


„Aj v tomto roku pripravujeme vyhlasovať zákazky v segmentoch pozemných, inžinierskych a vodohospodárskych stavieb. V záujme dodržiavania princípov transparentnosti, hospodárnosti a efektívnosti, ponúkame možnosť spolupráce firmám, ktoré takýto typ stavieb realizujú, či už ide o rekonštrukcie, novostavby alebo riešenie havarijných situácií,“ vysvetlil vedúci oddelenia verejného obstarávania Mestského úradu v Žiline Roman Osika.

Mesto vyzýva potencionálnych dodávateľov, aby sa zaradili do evidencie

Pri vyhlasovaní zákaziek s nízkou hodnotou bude týmto firmám doručovaná elektronická notifikácia spolu s výzvou na verejné obstarávanie na uskutočnenie stavebných prác.

„Samozrejme, týchto potencionálnych dodávateľov budeme oslovovať podľa typu zákazky, podľa povahy stavebných prác, prípadne podľa ďalších podmienok. Aj naďalej však budeme výzvy zverejňovať na webe mesta, táto novinka je len služba navyše,“ dodal Osika.

Uchádzači, ktorí prejavia záujem o zasielanie notifikácií spolu s výzvami na predloženie ponuky, musia zaslať žiadosť o registráciu na e-mail roman.osika@zilina.sk. Žiadosť musí obsahovať obchodné meno, sídlo, IČO, rozsah záujmu, presnú emailovú adresu na zasielanie notifikácií spolu s výzvami na predloženie ponuky.

Pre účasť v podlimitných a nadlimitných zákazkách, bude mesto Žilina ako verejný obstarávateľ, vyžadovať splnenie podmienok účasti osobného postavenia, podľa § 32 Zákona o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

„Veríme, že tento krok podnikatelia privítajú. Našou snahou je, aby sa do súťaží prihlásilo čo najviac spoločností a aby boli o týchto výzvach čo najlepšie informovaní. Žiadosťou o zaradenie do evidencie, ktorú nám tieto firmy zašlú, potvrdia záujem pracovať pre mesto,“ uzavrel prednosta Mestského úradu v Žiline Michal Berger.

Autor: Zdroj: zilinak.sk


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.04.2018
Cesta na Strečno už bez bilbordov
Po rokoch snaženia sa v Žiline konečne podarilo vyčistiť výpadovku na Martin od nelegálnych reklamných pútačov. Na vyčistení tejto cesty pracovali zamestnanci mesta už od roku 2015.
viac
23.02.2019
Žilina zavádza novú službu pre podnikateľov
Žilinská samospráva vychádza v ústrety stavebným firmám. Plánuje vytvoriť evidenciu podnikateľských subjektov zo stavebnej oblasti, ktorých bude následne, pri vyhlasovaní zákaziek s nízkou hodnotou, oslovovať na predloženie ponuky.
viac
05.04.2019
Bikesharing v Žiline láme rekordy v počte výpožičiek
Záujem obyvateľov Žiliny o bikesharing počas prvého týždňa prevádzky prekonal všetky očakávania. Potvrdzujú to aj počty registrácií a prenájmov verejných bicyklov BikeKIA. Aktuálne evidujeme viac ako 6 000 registrovaných užívateľov tejto služby.
viac
30.04.2019
Základná škola Jarná ponúka rodičom vzdelávanie detí v nultom ročníku
Možnosť zapísať dieťa do nultého ročníka základnej školy budú mať od nového školského roka aj rodičia v Žiline. Vzdelávanie žiakov v nultom ročníku plánuje otvoriť v nadchádzajúcom roku Základná škola na Jarnej ulici v Žiline.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.92 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.72 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.35 %