Nedeľa 25.06.2017
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
21.7°C Bratislava
06.04.2017 04:18

Zo salaša do mesta


Snímka zdroj: (trencinregion.sk).


Salaš opäť zavíta do Považskej Bystrice. 8 apríla zaplnia námestie ovečky, strihači vlny a stánky s pravými salašníckymi dobrotami.


8. ročník podujatia "Zo salaša do mesta", ktoré je zamerané na propagáciu salašníctva, spracovania ovčieho a jahňacieho mäsa sa uskutoční v sobotu 8. apríla 2017 pri Mestskom úrade v Považskej Bystrici.

Už od 10. hodiny budú ovčiari z okolia ponúkať jedlá z mäsa, bryndzové halušky a predávať ovčie výrobky z mlieka. Návštevníci sa tiež môžu tešiť na ukážku ťahania syrových nití, strihanie oviec a pekný sprievodný program. Podujatie organizuje Regionálna poľnohospodárska a potravinárska komora (RPPK) Považská Bystrica v spolupráci s mestom Považská Bystrica a salašmi z celého regiónu.

 

Autor: (Trenčín region)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.07.2016
Devín bude v sobotu ríbezľový
Na sobotňajšom podujatí sa bude prezentovať samotná ríbezľa ako aj rôzne výrobky z tohto ovocia.
viac
22.09.2016
Hodové slávnosti v bratislavskom regióne sú naďalej v plnom prúde
Druhá polovica mesiaca september so sebou prinesie čas hodov a vinobraní na každom kroku. Dobroty budú môcť návštevníci ochutnať tento víkend na Modranskom vinobraní a Dúbravských či Ružinovských hodoch, na ktorých nebude chýbať tradičný Farm Fest.
viac
25.11.2016
Prvý adventný víkend v regióne
Deň otvorených pivníc predstaví už po šestnásty raz vína z Malých Karpát, Vianočné trhy ovládnu námestia v Bratislave, Častej či v Senci.
viac
04.04.2017
Veľká noc na Liptove
Sviatky jari sú tu už čoskoro a na Liptove si návštevníci môžu užiť na jednom mieste zimnú atmosféru s lyžovačkou aj tropické teplo.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.57 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.57 %