Sobota 22.09.2018
Dnes má meniny 
Móric
16°C Bratislava
15.03.2016 10:00

ŽSK vybuduje v Spojenej škole na Rosinskej ceste športové centrum


V Spojenej škole na Rosinskej ceste má vyrásť športové centrum. (Foto: googlemaps)


Moderné a komplexné centrum, ktoré poskytne študentom aj obyvateľom Žiliny priestor pre športové vyžitie, chce Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) vybudovať v Spojenej škole na Rosinskej ceste v Žiline.


"Odkedy sa ŽSK stal zriaďovateľom stredných škôl, je naším cieľom investovať do budov a zariadení, ktoré do tej doby nikto v potrebnej miere nemodernizoval. Generačný dlh, ktorý sme spolu so školami prevzali, sa nám darí znižovať aj v prípade Spojenej školy na Rosinskej ceste v Žiline. Od roku 2006 sme do rôznych stavebných prác investovali už 1,6 milióna eur a výsledky tak môžeme vidieť napríklad aj priamo na budove internátu, ktorý minulý rok prešiel rekonštrukciou od zateplenia až po kompletnú výmenu okien," uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár. Podľa riaditeľky Spojenej školy na Rosinskej ceste Márie Wienerovej je súčasťou školy okrem Strednej odbornej školy drevárskej aj jediné Športové gymnázium v pôsobnosti ŽSK. "Našim žiakom bol i cyklista Peter Sagan alebo úspešná snoubordistka Klaudia Medlová, ktorá je reprezentantkou Slovenskej republiky. A aj dnes sa môžeme pochváliť ďalšími nadanými a talentovanými športovcami, reprezentujúcimi nielen našu školu, ale celé Slovensko. Máme úspešných cyklistov, futbalistov, plavcov či tenistov," podotkla Wienerová. 

Vyrastie centrum športu

Cieľom ŽSK je preto vybudovať v Spojenej škole moderné a komplexné centrum, ktoré poskytne nielen študentom, ale aj všetkým obyvateľom Žiliny priestor a možnosti na športové vyžitie. "Po investícii 237.000 eur na rekonštrukciu internátu plánujeme v tomto roku aj obnovu športovej haly. Na území krajského mesta je to jediná funkčná hala tohto typu, ktorá dokáže poňať divákov, športovcov a rôzne druhy športových zápasov či tréningov. Predpokladáme s finančnými nákladmi 800.000 eur, vďaka ktorým dostane budova novú tvár a stane sa dôstojným miestom pre šport v Žiline," dodal Blanár. Doplnil, že v tomto roku sa okrem rekonštrukcie haly uskutočnia na Rosinskej ceste aj ďalšie významné práce na obnove. Vo výške 100.000 eur sa už začala rekonštrukcia vzduchotechniky v školskej jedálni a za 120.000 eur vybuduje škola i novú kanalizáciu. "Obnova našich škôl je často náročná, pretože si vyžaduje vysoký objem financií, no postupujeme krok po kroku a aj vďaka podpore vlády, eurofondov či ďalších grantových programov môžeme pre študentov neustále zlepšovať podmienky na vzdelávanie a voľnočasové aktivity," uzavrel predseda ŽSK.

Autor: (tasr, red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.03.2016
Zo starej školy chcú spraviť centrum voľného času
Nevyužívaný objekt chcú v obci Dolná Ždaňa v okrese Žiar nad Hronom zrekonštruovať na Centrum voľného času Eleny Čepčekovej. Spisovateľka, ktorá je známa najmä svojou tvorbou pre deti a mládež, sa v obci narodila.
viac
06.05.2017
Vynovená hala sa stane športovým srdcom Žiliny
Žilinský samosprávny kraj otvoril 4. mája zrekonštruované športové centrum pri Spojenej škole na Rosinskej ulici.
viac
08.06.2017
Bytčica žila športom a kultúrou
Uplynulý víkend sa v mestskej časti Bytčica niesol v duchu športu a kultúry. Na futbalovom ihrisku si počas BYTČICKÉHO JUNIÁLESU prišli na svoje deti i dospelí. Poslanci Anton Trnovec a Jozef Juriš zabezpečili v rámci Medzinárodného dňa detí drobné občerstvenie.
viac
19.11.2017
Nové pracovisko IOMO uľahčí občanom vybavenie niektorých úradných záležitostí
Mestský úrad v Žiline rozšíril od 8. novembra 2017 služby poskytované vo svojom klientskom centre o novú službu na pracovisku IOMO (Integrované obslužné miesto občana), kde si občania môžu vybaviť výpis, resp. odpis z registra trestov, výpis z obchodného registra či výpis z listu vlastníctva.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.59 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.33 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.09 %