Sobota 08.08.2020
Dnes má meniny 
Oskar
°C
09.12.2019 05:05

Na Perínskych rybníkoch začali s výlovom rýb na Vianoce


Občianske združenie Veľká ryba začala s dodávkou vianočných rýb zo sádok pri obci Perín - Chym v okrese Košice okolie. FOTO TASR - František Iván


S výlovom rýb určeným na predvianočný predaj začalo v uplynulých dňoch Občianske združenie Veľká ryba na rybníkoch pri obci Perín–Chym v okrese Košice-okolie.


Ryby chovajú na 110-hektárovej rybničnej sústave. Podľa porybného Mateja Grentzera tento rok hodnotí ako jeden z lepších, prírastok bol veľmi dobrý, ryby sú krásne, zdravé. Podľa neho na vianočné sviatky je najväčší záujem o kapra. Perín – Chym, 8. decembra 2019.

Perín-Chym 8. decembra (TASR) – S výlovom rýb určeným na predvianočný predaj začalo v uplynulých dňoch Občianske združenie Veľká ryba na rybníkoch pri obci Perín–Chym v okrese Košice-okolie.       

"Tento rok by som hodnotil ako jeden z tých lepších. Splnilo sa to, čo sme očakávali. Výpadky neboli žiadne, prírastok bol veľmi dobrý. Ryby pekne vyrástli, sú krásne a zdravé. Aj laik zistí na prvý pohľad, že ryba je úplne v poriadku," uviedol pre TASR porybný Matej Grentzer.       

Ryby sú na vianočný trh pripravené v nádobách. V jednej ich je aj 15 ton. "Takto počkajú až do Vianoc. Odberateľov už máme. Čo sme plánovali, to sme aj dosiahli. Nielen my zásobujeme trh na východnom Slovensku, ale dovážajú sa aj z Česka. Myslím si, že rýb bude tento rok dostatok," povedal Grentzer.       

Ryby chovajú v rybníkoch s rozlohou približne 110 hektárov. "Máme tu veľmi dobré podmienky pre chov kapra a kaprovitých rýb, tých máme samozrejme najviac. Celkovo 90 percent tvorí kapor. Popritom mali sme aj amura, tolstolobika, z dravých rýb hlavne šťuku, ale v menšom aj sumca a iné ryby," dodal porybný.    

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.07.2016
Trenčianski bezdomovci pestujú vianočné stromčeky pre osamelých seniorov
Trenčín 26. júla (TASR) – Trenčianski bezdomovci z Centra pre ľudí v núdzi na Nešporovej ulici v Trenčíne pestujú vianočné stromčeky pre osamelých seniorov, vyrábajú deky pre vozičkárov a onedlho by mali začať tkať koberce.
viac
01.12.2016
Vianočné trhy v Prievidzi ponúknu 106 stánkov s rôznorodým tovarom
V inovovanom termíne, 5. decembra, otvoria tento rok v Prievidzi vianočné trhy. V predvečer príchodu svätého Mikuláša budú mať Prievidžania a návštevníci mesta na Námestí slobody k dispozícii stánky s občerstvením, od 13. decembra aj tie s ďalším sortimentom, predovšetkým vianočnými výrobkami.
viac
16.12.2016
Betlehemci z Podpoľania priblížia už pomaly zabudnuté Vianočné hry
Už tradičným jarmokom s očakávanými betlehemskými Vianočnými hrami vyvrcholí v sobotu, 17. decembra na hlavnom námestí v historickej časti Detvy, šnúra podujatí s názvom Vianočná Detva 2016.
viac
03.10.2018
Kaprov na vianočný trh pomáhali zachraňovať aj hasiči
Počas uplynulého víkendu (29. a 30. 9.) sa uskutočnil výlov kaprov na rybníku v katastri mesta Šaštín-Stráže. TASR informoval predseda Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu (MO SRZ) Šaštín-Stráže Rudolf Ovečka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.99 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.30 %