Nedeľa 03.12.2023
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
16.08.2023 11:40

Ľudskosť prinesie debaty o problémoch mesta, koncerty i dobré jedlo


Banner.


O radostiach a starostiach nielen v meste Zvolen bude nový festival Ľudskosť, ktorý na mapu tamojších mestských letných kultúrnych podujatí prináša platforma zvolenských združení s rovnomenným názvom. Podujatie sa uskutoční v dňoch 18. a 19. augusta v Štúrovom parku.


Ako uviedli organizátori, debaty "o radostiach a starostiach..." znamenajú, že účastníci budú spoločne diskutovať o témach, ktoré obyvateľov mesta ovplyvňujú a inšpirujú každý deň.

"Samospráva funguje dobre vtedy, keď dokáže dať priestor aktívnym ľuďom, ktorí sa venujú svojim špecifickým záujmom," uviedol jeden z organizátorov Jaroslav Stehlík zo združenia Pusťáčik. Podľa neho zväčša sú to ľudia, ktorí sa svojou dlhoročnou činnosťou prepracovali na úroveň odborníkov vo svojich oblastiach. "A práve takýto ľudia sa stretli v platforme Ľudskosť," podotkol.

Na festivale chcú otvoriť aj témy, ktoré dlhodobo trápia mesto Zvolen, ale aj iné samosprávy. Formou diskusie s odborníkmi chcú hľadať riešenia. "Budeme radi, ak sa do diskusie zapoja aj občania a vytvoríme tak spoločný progres v jednotlivých oblastiach," dodal Stehlík.

Diskutovať príde reportér a humanitárny pracovník Andrej Bán, sociológ Michal Vašečka, publicistka a občianska aktivistka Zuzana Wienk či primátori Zvolena Vladimír Maňka, Trnavy Peter Bročka a Bratislavy Matúš Vallo. "Ich mená naznačujú, že témou diskusií nebudú len zvolenské témy, ale problémy celej našej spoločnosti," konštatoval Stehlík.

Oblasť kultúry aktívne zastúpi rocková skupina Korben Dallas, speváčka Katka Koščová, rómska kapela Sendreiovci, interpretka tradičných rómskych piesní Júlia Kozáková, herec a hudobník Ondřej Daniš.

Návštevníkov okrem toho čaká autentická ochutnávka národných jedál, ktoré im pripomenú kultúru a bohatstvo našej krajiny. Zároveň budú môcť ochutnať špeciality rôznych národností.

Festival bude bez vstupného. Účastníkov bude z jednotlivých zvolenských sídlisk zvážať do centra mesta vláčik Oblastnej organizácie cestovného ruchu Stredné Slovensko.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.06.2021
Cez víkend sa začne letný divadelný festival Zámocké hry zvolenské
Vo Zvolene sa cez víkend začne medzinárodný letný divadelný festival Zámocké hry zvolenské.
viac
15.05.2023
Súčasťou osláv založenia mesta bude aj atraktívny videomapping
Aj atraktívne videoprojekcie na fasádu budovy, tzv. 3D videomapping, bude súčasťou osláv 780. výročia založenia mesta Zvolen. Oslavy sa uskutočnia 26. a 27. mája.
viac
16.05.2023
Letisko bude hostiť Festival letectva už tretíkrát
Tretí ročník Festivalu letectva sa na piešťanskom letisku bude konať počas nadchádzajúceho víkendu (20. - 21. 5.). Aj v tomto roku ho pripravuje Slovenská letecká agentúra v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom (TTSK), ktorý je majoritným akcionárom letiska.
viac
09.06.2023
Hornonitrianske folklórne slávnosti opäť vyzdvihnú ľudové umenie regiónu
Program 37. ročníka podujatia, ktoré sa začalo tento týždeň a potrvá do 24. júna, opäť ponúkne vystúpenia folkloristov, prednášky, výstavy či remeselný jarmok.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.08 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %