Sobota 25.06.2022
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
05.05.2022 02:25

Mesto Poprad zvýši svoje výdavky v tomto roku o takmer 4,5 milióna eur


Poprad.


Mesto Poprad zvýši svoje výdavky v tomto roku na viaceré kapitoly o takmer 4,5 milióna eur. Vyplýva to z predloženého materiálu, ktorý na stredajšom zastupiteľstve schválili mestskí poslanci.


Zároveň však v tomto roku navrhla samospráva nerealizovať niektoré stavby v celkovej hodnote viac ako 1,8 milióna eur a celkovo znížiť výdavkové položky o takmer 2,15 milióna eur.

Vzhľadom na enormne rastúce náklady na energie sa rozpočet výdavkov zvýši o dva milióny eur, konkrétne na zníženie energetickej náročnosti školských budov. „Rekonštrukciou objektov sa očakáva zlepšenie ich tepelno-technických a energetických vlastností, zníženie energetickej náročnosti, nákladov na vykurovanie a elektrickú energiu, zlepšenie kvality obalových konštrukcií a vnútorného tepla,“ uvádza radnica v materiáli. Ďalších 550 000 eur vyčlenili poslanci na prístavbu a prestavbu časti Základnej školy na Francisciho ulici.

Zároveň došlo k zvýšeniu výdavkov na rekonštrukciu verejného osvetlenia vo výške 880 000 eur, pričom z toho 780 000 eur pôjde na obnovu svietenia na uliciach Rožňavská a Štefánikova. „Z projektovej dokumentácie vyplýva, že schválené finančné prostriedky sú nepostačujúce v súvislosti s enormným nárastom cien oproti minulému roku, keď bol spracovaný odhad nákladov,“ zdôvodnilo mesto. Okrem toho sa ráta aj so zvýšením kapacity mestského útulku a vybudovaním oplotených výbehov pre psy, na čo pôjde ďalších 250 000 eur.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.01.2018
Na rekonštrukciu verejného osvetlenia vyčlenili v Malackách 1,1 milióna eur
Mestské zastupiteľstvo (MsZ) na svojom poslednom tohtoročnom zasadnutí (7. decembra) rokovalo aj o rozpočte mesta. Tento dôležitý dokument prešiel bez pripomienok tak, ako bol navrhovaný.
viac
28.01.2021
Na rekonštrukciu škôl a športoviská je v rozpočte takmer 11 miliónov eur
Obdobie pandémie, keď sa žiaci vzdelávajú z domu, využíva Košický samosprávny kraj (KSK) na rekonštrukciu budov krajských stredných škôl a internátov aj výstavbu športovísk. V rozpočte na tento rok je na to vyčlenených takmer 11 miliónov eur.
viac
30.11.2021
Obyvatelia Bojníc budú môcť rozhodnúť o využití časti financií z rozpočtu
Bojničania budú môcť rozhodnúť o využití časti financií z mestského rozpočtu. Pravidlá participatívneho rozpočtu určuje nové všeobecne záväzné nariadenie (VZN), ktoré schválili mestskí poslanci na svojom poslednom rokovaní.
viac
15.12.2021
Poprad chce na niektoré investičné akcie získať externé zdroje
Mesto Poprad má budúci rok v pláne viacero investičných akcií, o finančné zdroje sa chce uchádzať aj z externých zdrojov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.99 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.18 %