Piatok 17.01.2020
Dnes má meniny 
Nataša
°C
16.02.2018 09:47

Mesto vyhlásilo detskú výtvarnú súťaž, chce ňou budovať vzťah k regiónu


www.levice.sk


Levická radnica vyhlásila prvý ročník detskej výtvarnej súťaže s názvom Keď prídeš k nám. Jej cieľom je zamerať pozornosť detí na Levice a vybrať tie najzaujímavejšie miesta, s ktorými by rady oboznámili návštevníkov mesta prostredníctvom svojej výtvarnej práce.


"Chceme dať možnosť deťom vyjadriť svoj vzťah k mestu a postupne formovať regionálne cítenie," informovali organizátori.       

Deti musia svoje práce odovzdať do 30. apríla. Môžu v nich zobraziť ľubovoľný objekt či udalosť v Leviciach. Zúčastniť sa môžu žiaci základných škôl, Základnej umeleckej školy a Spojenej školy internátnej od šesť do 15 rokov. "Vítané sú rôzne výtvarné techniky ako kresba, maľba, perokresba, akvarel, kombinované techniky, grafika-linoryt či suchá ihla," pripomenuli organizátori.       

Súťažné práce vyhodnotí odborná porota zložená z pedagógov stredných umeleckých škôl, základnej umeleckej školy a výtvarných umelcov. Víťazné práce budú následne vystavené v priestoroch mestského úradu, niektoré z nich sa dostanú aj na detskú maľovanú cyklomapu levického regiónu.      

Propozívie súťaže „Keď  prídeš k nám ...“ nájdete na https://www.levice.sk/

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.05.2016
Súťaž Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom má prvých víťazov
Súčasťou galaprogramu v závere prvého dňa 27. snemu Združenia miest a obcí Slovenska bolo aj vyhlásenie víťazov súťaže Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom. Ocenenie sa udelilo po prvýkrát, a to za rok 2015.
viac
15.08.2016
Poprad preinvestuje v lete na opravy školských budov okolo 800 000 eur
Leto v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poprad je v znamení rozsiahlych opráv, modernizácií i bežnej údržby. Celkovo mesto počas leta preinvestuje na tieto projekty okolo 800 000 eur. Najviac peňazí pôjde do materských škôl.
viac
10.03.2017
„Moja dedina, ako ju vidím ja...“ 2017
Spolok pre obnovu dediny vyhlasuje výtvarnú súťaž pre deti, ktoré žijú v krásnych dedinkách na Slovensku s ústrednou témou: „Moja dedina, ako ju vidím ja...“ 2017.
viac
10.04.2017
Zvolen sa pripravuje na Deň Zeme
V apríli sa opäť spoja školáci aj dospeláci, aby urobili niečo pre svoje mesto.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.37 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.79 %