Pondelok 20.03.2023
Dnes má meniny 
Víťazoslav, Klaudius
°C
26.01.2023 02:25

Petržalka pokračuje v odstraňovaní vrakov, avizuje častejšie odťahy


Ilustračná snímka: (tasr).


Bratislavská Petržalka pokračovala aj v roku 2022 v odstraňovaní vrakov a vozidiel bez platnej STK a emisnej kontroly. Na šrotovisku skončilo ďalších 109 nepojazdných áut, v porovnaní s rokom 2021 je to nárast o desať percent.


Mestská časť zároveň avizuje prísnejší postup pri parkovaní v rozpore s pravidlami a predpismi.

"Pri neznámych majiteľoch tiež zvykneme nechávať na vrakoch výzvy. Na tieto upozornenia reagovalo v minulom roku ďalších 200 vodičov, ktorí následne svoj vrak odpratali na vlastné náklady," konštatuje samospráva na sociálnej sieti.

Vodičom nepojazdných áut pripomína, že nemusia čakať až na úradnú výzvu z miestneho úradu. Auta sa môžu zbaviť jednoduchým spôsobom, stačí predvyplniť vzor splnomocnenia a čestného vyhlásenia a dohodnúť si termín ich podpisu na miestnej matrike v rámci stránkových hodín. Poplatok za overenie jedného podpisu sú dve eurá, ostatné náklady spojené s odprataním vraku hradí mestská časť.

Mestská časť má zároveň viac ako rok k dispozícii odstavné parkovisko na Kočánkovej ulici. Vlani naň dočasne putovali desiatky áut, ktoré parkovali v rozpore s platnými pravidlami. "A keďže nedisciplinovaných šoférov je v našich uliciach stále viac než dosť, v novom roku s týmito odťahmi nekončíme," odkazuje samospráva. Avizuje zvýšenie ich počtu počas dňa i noci, vrátane sviatkov i víkendov.

Podnety týkajúce sa nielen odstraňovania vrakov môžu občania posielať prostredníctvom e-mailovej adresy parkovanie@petrzalka.sk.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.10.2020
Petržalka sa zbavuje vrakov, umiestňuje ich na dočasne vyhradené parkovisko
V najväčšej bratislavskej mestskej časti parkovalo donedávna viac ako 160 vrakov, ktoré bránili parkovaniu pojazdných vozidiel. Vďaka iniciatíve vedenia mestskej časti Bratislava-Petržalka ich teraz parkuje o 40 menej.
viac
12.10.2021
Mesto Michalovce zbavuje ulice od vrakov áut
Mesto Michalovce zbavuje svoje ulice a parkoviská od dlhodobo odstavených starých motorových vozidiel. Od mája, keď sa odpratávanie vrakov z cestných komunikácií stalo pre zmenu zákona o cestnej premávke jednoduchšie, ich príslušníci mestskej polície odstránili približne 20.
viac
02.03.2022
Pre budúcu električku v Petržalke pokračujú v odstraňovaní ornice
V rámci výstavby predĺženia električkovej trate v bratislavskej Petržalke bola v uplynulom období odstránená z viacerých nespevnených plôch koridoru budúcej trate vrchná vrstva pôdy, tzv. ornica.
viac
21.02.2023
Vraky áut z ulíc bude samospráva odťahovať na záchytné parkovisko
Vozidlá stojace na parkoviskách či komunikáciách bez evidenčného čísla alebo bez platnej emisnej či technickej kontroly bude mesto Lučenec odťahovať na záchytné parkovisko.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.35 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.00 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %