Nedeľa 18.04.2021
Dnes má meniny 
Valér
°C
11.02.2021 10:25

Vo Veľkých Levároch spustili rekonštrukciu vodovodu za 3,1 milióna eur


Snímka zdroj: (tasr).


V obci Veľké Leváre v okrese Malacky v stredu spustila Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) rekonštrukciu vodovodu za viac ako 3,1 milióna eur.


Rekonštrukciou viac ako piatich kilometrov vodovodu sa má odstrániť problém s tlakom vody pre viac ako 550 domácností. „Zreálnenie cien vodného a stočného v minulom roku nám umožnilo spustiť viacero projektov, ktoré sa dlhé roky odkladali, aj keď z technického pohľadu sú nevyhnutné,” povedal generálny riaditeľ BVS Peter Olajoš.

Rekonštrukcia vodovodu v obci bola podľa vodární nevyhnutná. Pôvodné vodovodné potrubie je zo 70. rokov minulého storočia a vplyvom zanášania sa jeho kapacita znížila až o 60 percent. „Dnešné prietoky v pôvodne desaťcentimetrových potrubiach niekde nedosahujú ani len štyri centimetre, čo má, samozrejme, vplyv na tlak vody v potrubiach a komfort zákazníkov,” spresnila BVS. Predovšetkým v odberných špičkách sa, ako tvrdí, stávalo, že tlak vody v potrubí nebol dostatočný a ľudia nemali plynulo tečúcu vodu podľa svojej potreby.

BVS preto zrekonštruuje viac ako päť kilometrov rozvodov v obci a nefunkčné potrubia vymení za nové liatinové rozvody typu DN 150 a DN 100. Počas výmeny vodovodov sa budú jednotlivé opravované úseky premosťovať dočasným potrubím, teda zákazníci by nemali ostať dlhšie bez dodávok pitnej vody. Kompletná výmena rozvodov by mala byť ukončená do augusta 2023. Vodárne však deklarujú, že robia všetko pre to, aby bola stavba dokončená do konca budúceho roka. Po ukončení rekonštrukcie bude na nový vodovod pripojených približne 550 odberných miest, ktoré majú mať garantovaný dostatočný tlak vody.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.07.2020
Veľké a Malé Leváre spojí cyklotrasa, na investíciu využijú eurofondy
Vyše trojkilometrovú cyklotrasu medzi obcami Veľké a Malé Leváre v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) vybuduje spoločnosť Swietelsky-Slovakia.
viac
23.12.2020
Michalovce budú rekonštruovať plaváreň za štyri milióny eur
Jednou z investičných akcií mesta Michalovce plánovaných na rok 2021 je rekonštrukcia mestskej plavárne.
viac
29.01.2021
Detská železnica v Košiciach prejde obnovou
Na historickej úzkorozchodnej železničke v Košiciach by mali pribudnúť nové vozne. V rámci cezhraničného projektu plánujú tiež rozsiahlejšiu opravu trate či kotla najstaršej prevádzkyschopnej úzkorozchodnej parnej lokomotívy U36 003.
viac
25.03.2021
ZŠ v Beluši vďaka úspešnému projektu modernizuje odborné učebne i knižnicu
Základná škola v Beluši prechádza výraznou zmenou odborných učební, a to v rámci projektu „Zlepšenie technického vybavenia – ZŠ Beluša“ s celkovou výškou oprávnených výdavkov 185 698,13 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %