Štvrtok 21.09.2023
Dnes má meniny 
Matúš
°C
14.09.2023 12:05

67. ročník pretekov Okolo Slovenska nevynechá ani Prievidzu


Okolo Slovenska - plagát


Dni polovice septembra budú na Slovensku opäť patriť vrcholovej cyklistike. Žltý, zelený, bodkovaný, biely, všetky ich poznáme z Tour de France. A rovnako ako tam, od 13.-17. 9. 2023 budú cennou trofejou i na našich cestách.


Už po 67. krát sa na našich cestách predstaví pelotón Medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska.Rovno „pod oknami“ tak môžu fanúšikovia vidieť špičkových jazdcov, ktorých vídame na najväčších podujatiach cyklistiky i nováčikov, ktorí budú miešať kartami už čoskoro.

Piatykrát po sebe budú preteky Okolo Slovenska písať históriu v polovici septembra. Tento rok dokonca v identickom termíne ako ten predchádzajúci. Začínajú však už deň pred oficiálnym štartom, 12. 9. 2023 atraktívnym večerným predstavovaním tímov.

Podujatie odštartovali v stredu 13. 9. 2023 Košice a po 821,4 kilometroch rozdá v nedeľu 17. 9. 2023 záverečné karty Púchov. Medzitým však cyklisti musia zabojovať o 18 horských a 14 rýchlostných prémií. I tento rok sa okrem prvej etapy držia organizátori filozofie rozdielnych štartov a cieľov, a tak popri Košiciach a Púchove privítajú jazdcov i obyvatelia Prešova, Popradu, Ružomberku, Martina, Prievidze, Nitry a Hlohovca.

Aj 67. ročník pritiahne na slovenské cesty plejádu zvučných mien

67. ročník bude opäť obsadený profesionálmi z najvyššej ligy, aj prokontinentálnej a kontinentálnej triedy. Celkovo sa predstaví 21 zostáv, ktoré môžu štartovať v sedemčlennom zložení. Presný počet a mená budú definitívne známe až 72 hodín pred štartom, resp. pri registrácii, ale už teraz tímy avizovali príchod viacerých zvučných mien.

Autor: Zdroj: Infolist mesta Prividza


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.06.2016
Preteky Okolo Slovenska sa začnú v Banskej Bystrici
Počas jubilejného 60. ročníka pretekov Okolo Slovenska, ktoré sa uskutočnia od 7. do 12. júna, bude na trati bojovať takmer stopäťdesiat cyklistických profesionálov.
viac
13.06.2018
Horehroním na bicykli
Na Horehroní to žije celý rok! Počas najbližšieho víkendu si môžete vychutnať atmosféru cyklopretekov zo sedadla bicykla alebo ako diváci. Prvý deň podujatia BIKETOUR HOREHRONÍM 2018 bude majstrovský, pretože sa budú konať Majstrovstvá Slovenska do vrchu.
viac
11.09.2020
Ocenenie Roma Spirit vstupuje do svojho 12. ročníka
Ocenenie Roma Spirit vstupuje do svojho 12. ročníka. Cieľom podujatia je podľa organizátorov vyzdvihnúť a oceniť výnimočné osobnosti a organizácie, ktoré sa aktívne podieľajú na zlepšení situácie rómskej menšiny a spolužitia Rómov a Nerómov na Slovensku.
viac
13.01.2021
Tretí ročník participatívneho rozpočtu hodnotí samospráva ako úspešný
Minuloročný tretí ročník participatívneho rozpočtu v Prievidzi hodnotí miestna samospráva ako úspešný. Život v meste pomohlo zlepšiť osem občianskych projektov, ktoré prispejú k lepšiemu vzdelávaniu či sociálnej pomoci. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.11 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.94 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %