Sobota 22.02.2020
Dnes má meniny 
Etela
°C
17.01.2020 02:10

Skibusom na psie záprady do SKI Telgárt


Ilustračný výrez plagátu


SKI Telgárt sa teší množstvu návštevníkov a pripravuje okrem skvelej lyžovačky pre lyžiarov i zaujímavý program na každý víkend. Inak tomu nebude ani počas nadchádzajúcej soboty, kedy pre rodiny s deťmi chystajú jazdu na psích záprahoch.


Lyžiarske stredisko v najvýchodnejšej obci Horehronia Telgárt poskytuje skvelú lyžovačku na 6,5 kilometrov zjazdoviek s prekrásnymi výhľadmi na Kráľovu hoľu či majestátne železničné stavby viaduktov. Pre lyžiarov je k dispozícii niekoľko zjazdoviek s prevýšením 400 metrov vrátane detského vleku. Vďaka rôznorodosti si v tomto lyžiarskom stredisku dosýta zalyžujú začiatočníci i pokročilý lyžiari.

Stredisko si zakladá na kvalite služieb, ktoré bezpochyby dopĺňa i reštaurácia Koliba pod Kráľovou hoľou či novovybudovaná požičovňa a servis lyžiarskeho náradia. Lyžiarov sa počas sezóny snažia zabaviť a priniesť im zaujímavý doplnkový program. Počas soboty 18. januára budú k dispozícií dva psie záprahy ťahané niekoľkými pármi psov. Jazda na záprahu je dostupná každému návštevníkovi.

Hudobný sprievodný program zabezpečí DJ Maxi a o zábavu pre deti sa postará animátor. Okrem toho si môžu návštevníci pochutiť i na vynikajúcich domácich hamburgeroch, ktoré bude počas dňa pripravovať šéfkuchár Peter Polák z Pohostinstva pod Úbočou zo susednej obce Šumiac.

„V rámci akčnej zimy v kraji je novinkou tejto sezóny i ekologická doprava do lyžiarskeho strediska. Od 4. januára do 15 .marca je v prevádzke „Skibus pod Kráľovu hoľu“ počas každého víkendu. Svoju cestu začína v Lučenci o siedmej ráno a pokračuje zastaveniami v Rimavskej Sobote, Hnúšti, Tisovci, Revúcej, Muráni a Prednej Hore priamo do lyžiarskeho strediska. Všetci cestujúci, ktorí sa rozhodnú dopraviť do strediska skibusom, získajú automaticky 20% zľavu na celodenný skipas,“ dopĺňa Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE. Skibus je realizovaný s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja a Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE. Lístky na skibus je možné zakúpiť prostredníctvom online rezervačného systému na www.zahoramizadolami.sk alebo priamo v autobuse.

Skibus zváža i ubytovaných hostí z Rekreačného areálu Predná Hora, ktorý je najmä u miestnych vychýrený kvalitným wellnessom a remeselným pivovarom. Obľúbené nápoje z tohto pivovaru si môžu vychutnať i návštevníci lyžiarskeho strediska priamo v reštaurácii.

Autor: (ts-OOCR región Horehronie)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.12.2016
Lyžiarske svahy v Bachledovej doline otvoria už v piatok
V Bachledovej doline v Ždiari v okrese Poprad sa v posledných dňoch nachádza okolo 40 centimetrov prírodného snehu. Mínusové teploty vytvárajú ideálne podmienky aj pre technické zasnežovanie vo všetkých troch dolinách.
viac
03.01.2017
Bezplatná doprava s novinkami
Liptov aj v aktuálnej zimnej sezóne prevádzkuje bezplatné linky Ski & Aqua busov. Novinkami oproti minulej sezóne sú napríklad vyššia frekvencia liniek v hlavnej sezóne, zefektívnenie procesu operatívneho dopĺňania posilových spojov a aj nová linka CITY BUS.
viac
21.01.2019
Víkendový skibus cez štyri turistické regióny
V sobotu 19. januára bol spustený unikátny projekt, ktorý prepája 4 atraktívne turistické regióny skibusom zabezpečovaným Banskobystrickým samosprávnym krajom. Premávať bude každú sobotu a nedeľu do 24. marca.
viac
07.02.2020
Skibusy na Horehroní jazdia v plnom prúde
Horehronie žije zimnou sezónou čo láka lyžiarov na upravené svahy a bežkárske trate. Avšak zimné cesty občas môžu nepríjemne prekvapiť. Na Horehroní to vedia a preto v regióne jazdia počas celej zimy dva skibusy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.36 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.86 %