Štvrtok 08.12.2022
Dnes má meniny 
Marína
°C
26.11.2018 06:05

Adventné mestečká vzniknú na Nitrianskom hrade i Klokočine


Ilustračná snímka


Adventné a vianočné mestečká v Nitre nebudú tento rok iba na Svätoplukovom námestí v jej centre, ale aj na ďalších miestach. Sviatočnú atmosféru a kultúrny program budú môcť návštevníci zažiť aj na Nitrianskom hrade či na sídliskách.


Adventné mestečko bude otvorené od 14. do 22. decembra aj v Gotickej priekope na hrade. Jeho súčasťou budú i stánky s jedlom, výstava betlehemov a kultúrny program. Vianočný program pripravuje mesto aj na najväčšom nitrianskom sídlisku Kolkočina. "Cez víkend 14. až 16. decembra sa tu o vianočnú pohodu postará občianske združenie Nitrafiesta. V Mestskej hale na Klokočine je na 19. decembra pripravený veľký vianočný koncert skupiny Kollárovci," uviedol Pavol Ferčák z mestského úradu. Ako pripomenul, mikulášsky a adventný program je pripravený aj v ďalších mestských častiach.       

Vianočné mestečko v centre Nitry na Svätoplukovom námestí bude otvorené 1. decembra, kedy sa po prvý raz rozsvieti hviezda na jeho bráne i vianočný strom. Súčasťou programu bude aj veľký pyromuzikálový ohňostroj. V nedeľu 9. decembra príde do mestečka Mikuláš so svojím sprievodom. "Obyvatelia a návštevníci Nitry sa môžu tešiť na divadelné predstavenie Čertovsky podarený Mikuláš v podaní divadla Dvor zázrakov, ohňovú show Vertigo a mikulášsky koncert pre všetky deti v podaní zoskupenia Paci Pac," uviedol Ferčák.       

Okrem tradičnej atmosféry vianočného mestečka spríjemní obdobie adventu 9. decembra XV. jubilejný Večer Evy Pavlíkovej v nitrianskej Synagóge. Pre návštevníkov a obyvateľov Nitry sa v sobotu 15. decembra uskutoční večerná prehliadka Starého mesta a 17. decembra sa na koncerte Čaro Vianoc predstavia sólisti Opery Slovenského národného divadla v sprievode Orchestra ľudových nástrojov Miroslava Dudíka a Mužskej speváckej skupiny Rodokmeň.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.12.2016
Vianočné trhy zaplnia námestia v celom regióne!
K reťazi vianočných trhov v Bratislavskom kraji sa tento víkend pridajú Vianočné trhy v Rusovciach, v Bratislave v Starej tržnici, Pezinku, Dunajskej Lužnej, Slovenskom Grobe, Hrubej Borši, Moste pri Bratislave a Malackách.
viac
28.08.2019
Tradičné podujatie Klokočinský jarmok v Nitre dovŕši tohto roku plnoletosť
Na návštevníkov počas troch dní čaká bohatá jarmočná ponuka tovarov, občerstvenia a zábavy. Klokočinský jarmok potrvá tri dni, v priestranstve nad Mikovíniho ulicou uskutoční od 29. do 31. augusta.
viac
21.12.2021
Návštevníci Oravského hradu stretnú počas Vianoc rozprávkové bytosti
Rodiny s deťmi, ktoré sa od utorka 28. decembra do štvrtka 30. decembra vyberú na Oravský hrad v Oravskom Podzámku, čaká interaktívny rozprávkový program.
viac
11.06.2022
Na nitrianskom hrade a v podhradí ožíva stredovek
Stretnutie s kniežaťom Pribinom, prezentácie dobovej kultúry a stredovekého života ponúka festival Kniežacie dni, ktorý sa koná od soboty do nedele 12. júna na Nitrianskom hrade a v podhradí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.30 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.12 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %