Sobota 07.12.2019
Dnes má meniny 
Ambróz
°C
06.08.2019 08:10

Aj lekári dovolenkujú


Ilustračná snímka (bsk)


Leto je stále v plnom prúde a v pomalšom tempe a dovolenkovej atmosfére sa môže stať, že na poslednú chvíľu potrebujete predpísať lieky, ktoré pravidelne užívate. Môže sa stať, že váš lekár bude mať dovolenku.


„Samozrejme platí, že lekár má vždy za seba náhradu a to si každý pacient môže skontrolovať priamo na stránke www.e-vuc.sk. Ak berú pacienti nejaké lieky dlhodobo, určite je lepšie si na to spomenúť nie deň pred dovolenkou, ale vyriešiť to s predstihom,“ vysvetlil Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Poskytovatelia ambulantnej zdravotnej starostlivosti majú zo zákona povinnosťzabezpečiť zastupovanie iným poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v rozsahu schváleného povolenia počas dočasnej neprítomnosti a súčasne na viditeľnom mieste bezodkladne uviesť poskytovateľa, ktorý vykonáva zastupovanie. Túto skutočnosť oznamujú aj príslušnému samosprávnemu kraju. Zastupovanie je medzi poskytovateľmi navzájom dohodnuté, aby sa predišlo rôznym nedorozumeniam a sťažnostiam zo strany pacientov.

Veľkou pomôckou vám môže byť pred návštevou ambulancie stránka www.e-vuc.sk, kde nájdete zoznam všetkých nahlásených dovoleniek alebo iných neprítomností v ambulancii podľa jednotlivých krajov (https://www.e-vuc.sk/pre-poskytovatelov-zdravotnej-starostlivosti/vsetky-nepritomnosti-v-ambulancii-v-kraji.html?page_id=66266). Na uvedenej stránke zistíte aj to, kto je váš lekár a do ktorého rajónu patríte. Na jednom mieste nájdete zoznam všetkých poskytovateľov zdravotnej starostlivosti ako aj  informácie o ambulantnej pohotovostnej službe, lekárenskej pohotovostnej službe, lekárňach a výdajniach zdravotníckych pomôcok, ambulantných zdravotníckych zariadeniach, ústavných zdravotníckych zariadeniach, agentúrach domácej ošetrovateľskej starostlivosti. Na www.e-vuc.sk nájdete aj kompletné kontakty na poskytovateľov a pacienti si na uvedenej stránke môžu overiť platnosť identifikátora (kódu) a teda aj platnosť vydaného povolenia poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.

Autor: (ts-bsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.03.2016
Mesto Bratislava žiada od BSK viac ako milión eur za nájomné
Hlavné mesto žiada od Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), aby mu spätne zaplatil za to, že na mestských pozemkoch stoja budovy BSK. Suma, ktorú mesto považuje za dlh kraja, presahuje milión eur.
viac
30.06.2016
Tematická cyklotrasa povedie cez územia štyroch žúp
Vybudovanie tematickej cyklotrasy na území štyroch prihraničných žúp je cieľom medzinárodného projektu Sacra Velo.
viac
07.11.2016
Žiaci župných škôl navaria v Bruseli
Týždeň slovenskej kuchyne, ktorý sa začína dnešným dňom v Bruseli, ako súčasť oficiálnych aktivít pod záštitou Predsedníctva SR v Rade EÚ, predstaví zamestnancom európskych inštitúcií slovenské jedlá v podaní žiakov bratislavských župných škôl.
viac
18.01.2017
Prezentácia župných škôl v Avione už tento piatok
Podujatie Deň župných škôl v Avione, ktorého organizátorom je Bratislavský samosprávny kraj, odštartuje svoj šiesty ročník už tento piatok (20. 1.). Od 9. do 17. hodiny sa bude v nákupnom centre Avion v Bratislave prezentovať 47 stredných škôl.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %