Nedeľa 07.03.2021
Dnes má meniny 
Tomáš
°C
11.01.2021 09:20

Aktuálne rozhodnutie ku školskému stravovaniu


Ilustračná snímka.


Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, aj na základe podnetu ZMOS, aktualizovalo rozhodnutie ministra školstva a s účinnosťou od 11. januára 2021 je možné poskytovať školské stravovanie aj pre deti, ktorým sa poskytuje celodenná starostlivosť v školských kluboch detí.


Zároveň ministerstvo školstva komunikovalo s MPSVR SR, ktoré potvrdilo, že v čase, keď sa žiaci vzdelávajú dištančne /síce sú v priestoroch ŠkD, ale doobeda je riaditeľ školy povinný zabezpečiť dištančné vzdelávanie niektorou formou tzn. že sa zúčastňujú výchovno – vzdelávacieho procesu/ a odoberú obed (či prípadne iné jedlo), má zriaďovateľ právo na dotáciu. Túto skutočnosť ministerstvo uviedlo do odôvodnenia rozhodnutia. Novelizované rozhodnutie je k dispozícii TU

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.06.2020
Doklady potrebné na prijatie detí do škôl treba odovzdať do 14. augusta
Doklady potrebné na prijatie detí do škôl je potrebné odovzdať do 14. augusta. Ide napríklad o potvrdenia, odporúčania či vyjadrenia. Vyplýva to z rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu Branislava Gröhlinga.
viac
29.10.2020
Aktuálne usmernenie k oznamovaniu neprítomných detí a žiakov Sociálnej poisťovni
Usmernenie k oznamovaniu údajov o neprítomných deťoch a žiakoch Sociálnej poisťovni (aktualizované 27. 10. 2020).
viac
09.11.2020
Pomoc potrebujú jedálne verejných škôl, neštátne poukazujú na nerovnosť
Zástupcovia cirkevných a súkromných škôl a školských zariadení poukazujú na nerovnosť medzi verejnými a neštátnymi zriaďovateľmi. Uviedli to v súvislosti s financiami, ktoré rezort školstva vyčlenil školám na nákup zariadenia pre školské jedálne.
viac
01.02.2021
Pomocná ruka pre rodiny s deťmi
Parlament v piatok schválil vládny návrh zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti, ktorý okrem iného zmierňujeme podmienky pre uplatnenie daňového bonusu na vyživované dieťa.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %