Pondelok 21.09.2020
Dnes má meniny 
Matúš
°C
20.03.2020 01:30

Americké ministerstvo zahraničných vecí ponúka kurzy angličtiny zadarmo


Na snímke Veľvyslanectvo Spojených štátov Amerických na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Snímka zdroj: (tasr).


Ministerstvo zahraničných vecí Spojených štátov amerických dáva do pozornosti bezplatné online kurzy anglického jazyka. Informovala o tom mediálna koordinátorka Veľvyslanectva USA na Slovensku Barbora Belovická.


Kurzy sú podľa Belovickej určené pre mierne pokročilých, stredne pokročilých a pokročilých v rôznych profesných oblastiach. Záujemcovia sa na mnohé z nich môžu prihlásiť od štvrtka.

„Aj v tejto náročnej situácii nám záleží na tom, aby ľudia trávili svoj čas doma efektívne. Chceme ich motivovať využívať rôzne digitálne možnosti, akou je napríklad e-learning. Aj nasledujúce dni sa budeme snažiť propagovať rôzne vzdelávacie, kultúrne či iné aktivity, ktoré sa dajú robiť z pohodlia domova,” uviedol hovorca veľvyslanectva Griffin Rozell.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
31.08.2016
Do Skanzenu Nová Bystrica - Vychylovka zavíta folklórny súbor z Anglicka
Po prvý krát v histórii skanzenu sa v kultúrnom programe predstaví anglický mužský folklórny súbor The Mendip Morris Men, ktorý bol založený v roku 1956.
viac
08.08.2019
Záleží na každom názore
Žilinská župa pripravila nový projekt, cieľom ktorého je prispieť k zlepšeniu kvality poskytovaných služieb a efektívne reagovať na potreby návštevníkov svojich inštitúcií. Od prvého augusta spustila online prieskum vo svojich múzeách, galériách, knižniciach, ale i divadlách.
viac
25.03.2020
Krajská rada mládeže školila pedagógov, ako vyučovať pomocou internetu
Viac ako štyri desiatky učiteľov základných a stredných škôl v Trenčianskom samosprávnom kraji absolvovalo dvojdňové on-line školenie výučby žiakov prostredníctvom internetu. Pripravila ho Rada mládeže Trenčianskeho kraja.
viac
18.05.2020
Za inovatívny prístup vo výučbe získala škola uznanie prezidentky
Základná škola s materskou školou v Slepčanoch v okrese Zlaté Moravce pripravila pre svojich žiakov zaujímavý spôsob online výučby priamo z triedy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.91 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.33 %