Piatok 02.05.2025
Dnes má meniny 
Žigmund
°C
30.05.2020 10:40

Areál Pod Kopcom sprevádzkujú po niekoľkých rokoch


Ilustračná snímka: (tasr).


Po dlhoročnej prestávke sa obyvatelia Moldavy nad Bodvou môžu v tomto roku opäť športovo vyžiť vo vynovenom areáli Pod kopcom.


Informuje o tom mesto na svojej webovej stránke s tým, že po splnení prísnych hygienických podmienok súvisiacich s pandémiou nového koronavírusu by s jeho prevádzkou mali postupne začať od pondelka (1. 6.).

Mesto revitalizovalo tento areál takmer za 150 000 eur. Pribudlo tam nové multifunkčné ihrisko, detské ihrisko, park pre psičkárov, nový bufet a skladové priestory. Nanovo osadili aj kanalizačnú prípojku.

S cieľom zabezpečiť nielen občerstvenie v bufete, ale aj prevádzkovanie a udržiavanie športovísk, sa mesto rozhodlo celý areál prenajať. „Verejnú obchodnú súťaž na prenájom bufetu so skladmi, multifunkčné ihrisko, detské ihrisko, Park agility a priľahlé priestranstvá v celkovej výmere takmer 1500 metrov štvorcových vyhral Bowling klub Lineas Prešov,“ uvádza mesto s tým, že toto občianske združenie predložilo najlepšiu ponuku a areál bude prevádzkovať po dobu piatich rokov za mesačný prenájom 826 eur. V uplynulých dňoch podpísali zmluvu.

Podľa radnice chce tento nájomca v areáli Pod kopcom pokračovať v prevádzkovaní všetkých športov a organizovaní športových a kultúrnych podujatí, ktoré tam majú dlhoročnú tradíciu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.03.2020
Moldava nad Bodvou začína s výstavbou nového trhoviska
V týchto dňoch sa začína v Moldave nad Bodvou pri Inkubátorovom dome realizovať projekt s názvom Trhovisko Encs - Encsi piactér.
viac
25.04.2020
Mesto vyhlásilo súťaž na odpredaj areálu bývalej Drevovýroby
Mesto Moldava nad Bodvou vyhlásilo obchodnú verejnú súťaž na odpredaj nehnuteľností v areáli bývalej Drevovýroby na Rožňavskej ulici. Minimálnou východiskovou cenou a teda aj najnižšou ponukou na odkúpenie, ktorú môže účastník súťaže navrhnúť, je podľa znaleckého posudku 1,23 milióna eur.
viac
06.07.2020
Na Važeckej ulici v Prešove pribudlo nové multifunkčné ihrisko
Malí aj veľkí športovci môžu na Važeckej ulici v Prešove využívať nové multifunkčné ihrisko. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Tomeka jeho vybudovaním sa vytvorili možnosti pre hru minifutbalu, tenisu, volejbalu, bedmintonu, nohejbalu či hádzanej.
viac
24.03.2022
Novú budovu školy postavili z financií od maďarskej vlády
V novej budove v Moldave nad Bodvou (okres Košice-okolie) začala pôsobiť cirkevná spojená škola s vyučovacím jazykom maďarským.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa