Streda 30.09.2020
Dnes má meniny 
Jarolím
°C
04.08.2020 10:55

Baťovianska galuska previedla cyklistov troma okresmi


Ilustračná snímka, zdroj: YouTube


Okresmi Partizánske, Bánovce nad Bebravou a Topoľčany opäť previedla cyklistov spoločná cyklojazda s názvom Baťovianska galuska. Tretí ročník podujatia v nedeľu (2. 8.) privítal dovedna 377 účastníkov, ktorí svoju jazdu odštartovali na Námestí SNP v Partizánskom.


Názov podujatia nevybrali organizátori, občianske združenie Užitoční ľudia, náhodou. "Baťovianska preto, lebo sme v Partizánskom a meno Baťovany alebo Baťa sa tu skloňuje vo všetkých možných podobách. Galuska preto, že sú tu najmä účastníci, ktorí jazdia na cestných bicykloch, na galuskách. A pri dnešnom ošiali, ktorý spôsobil Peťo Sagan, je cyklistov tu v Partizánskom a okolí veľmi veľa," načrtol Martin Znášik, ktorý mal na starosti technické zabezpečenie cyklistickej jazdy.       

Baťovianska galuska je určená pre všetky vekové kategórie, od detí až po dospelých. Trasy sa dajú zvládnuť nielen na cestných špeciáloch, ale aj na trekingových či horských bicykloch.       

Pre najmenšie deti pripravili organizátori 1200-metrový okruh ulicami mesta Partizánske. Mimo mestských trás v dĺžke 108, 56 a 32 kilometrov zaviedli cyklistov do blízkych aj vzdialených dedín, pričom najdlhšia z nich viedla okolo vodnej nádrže a rekreačného strediska Duchonka. "Najrýchlejší účastníci idú 108-kilometrovú trasu, hobbysti sú na 56-kilometrovej a veľmi veľa rodičov s deťmi sa pokúsilo absolvovať 32-kilometrovú trasu," doplnil Znášik.       

Podujatie začalo písať svoju históriu v roku 2012, keď sa na cyklistických pretekoch pod názvom S vetrom opreteky zúčastnilo niekoľko stoviek cyklistov. Pre problémy sa ďalšie roky neorganizovalo. Tradíciu obnovili v roku 2018, dve trasy v dĺžke 105 a 49 kilometrov vtedy absolvovalo 145 cyklistov z celého Slovenska.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.05.2016
120. výročie príchodu prvého vlaku
Nostalgické jazdy parným vlakom do Veľkých Bielic a späť budú hlavným lákadlom osláv 120. výročia od príchodu prvého vlaku na hornú Nitru, ktoré sa konajú v sobotu 14. mája 2016.
viac
04.12.2016
Členovia ZMO hornej Nitry o problémoch, ktoré trápia obyvateľov regiónu
V stredu 16. novembra sa v Kultúrnom dome v Čereňanoch (okres Prievidza) konal druhý snem Združenia miest a obcí hornej Nitry (ZMO HN) v roku 2016.
viac
18.10.2018
Na tvorbe Akčného plánu transformácie regiónu horná Nitra pracuje tím expertov
Na pôde Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja v Trenčíne sa v stredu 17. októbra 2018 stretli členovia Pracovnej skupiny pre prípravu a implementáciu Akčného plánu transformácie regiónu horná Nitra, zástupcovia Slovenskej akadémie vied a ďalších zainteresovaných strán.
viac
22.01.2020
Zimné slávnosti Hornonitria budú opäť patriť folklóru či remeslám
Fašiangové obdobie v Prievidzskom okrese bude patriť folklóru či remeslám. Zimné slávnosti Hornonitria opäť pripomenú významnú osobnosť ľudovej kultúry i dedičstvo karpatských Nemcov, ktorí majú v regióne svoje zastúpenie. Podujatie otvoria 1. februára a potrvá viac ako mesiac.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.78 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.89 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.33 %