Streda 24.04.2024
Dnes má meniny 
Juraj
°C
27.02.2024 12:05

Benefičné akcie priniesli útulku viac ako 150 kg krmiva


Ilustračná snímka, zdroj: Útulok Nádej v Novom Meste nad Váhom


Viac ako 150 kilogramov potravy pre psov pribudlo v piatok (23. 2.) v útulku Nádej v Novom Meste nad Váhom. Kúpili ich z výťažku benefičných podujatí Primátorský punč a Novomestská zabíjačka. Informovalo o tom mesto na svojej webovej stránke.


Okrem 150 kilogramov potravín (granule, konzervy, piškóty) kúpili vďaka benefičným akciám do útulku aj viac ako 50 litrov dezinfekčných a čistiacich prostriedkov, 3000 papierových utierok a ochranné rukavice pre personál.         

Krmivo i ostatné veci zadovážili po konzultácii s vedúcou novomestského útulku pre týraných a opustených psov. "Nie každé krmivo je vhodné. Zle zvolené spôsobuje psom vážne tráviace problémy. V útulku je vítaná každá nezištná pomoc, nielen materiálna, ale i pomoc pri prevádzke zariadenia či venčenie psov," zdôraznila radnica.

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.04.2016
Študenti vyniesli z čachtického podzemia viac ako 500 vedier zeminy
Študenti Strednej priemyselnej školy (SPŠ) v Novom Meste nad Váhom prispeli k dobrovoľníckej činnosti OZ Slovenské podzemie a spolku milovníkov histórie Concordia pri čistení chodieb čachtického podzemia.
viac
15.01.2021
Na budovanie ďalších úsekov cyklotrás chce župa využiť eurofondy
Výstavbu dvoch nových samostatných úsekov cyklotrás má župa v pláne financovať vďaka nenávratným finančným príspevkom (NFP), o ktoré sa bude uchádzať v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).
viac
04.04.2022
Archeológovia zoznamujú verejnosť s podzemím pod mestom
Priblížiť verejnosti nesprístupnené priestory podzemia pod Novým Mestom nad Váhom bolo hlavným cieľom prvej prednášky z cyklu Potulky Novým Mestom nad Váhom.
viac
13.06.2022
TSK rekonštruuje časť cesty z Myjavy do Nového Mesta nad Váhom
Do konca júla by mala byť ukončená rekonštrukcia cesty II/581 z Myjavy do Nového Mesta nad Váhom. Opravou prechádza úsek v celkovej dĺžke viac ako 4,6 kilometra v katastrálnych územiach Myjava a Hrašné.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.17 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %